Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pověst. Co znamená odborný pojem Pověst z kategorie Literatura?

Co je to Pověst? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Pověst?

Pověst je literární epický útvar související s lidovou slovesností. Pověst může být dvojího druhu, to sice buď prozaická nebo poetická.
Pověst vznikala vždy na základě pravdivé události, čímž se liší od pohádky. Protože se však šíří ústně mezi lidmi po mnoha generací, tak postupně ztrácí na objektivitě. Každý vypravěč si k jejímu obsahu totiž něco přidá, udělá ji zajímavější.
Pověst je vždy spjata s určitou časovou i místní lokalitou.

Význam slova, termín, co je to Pověst? Výraz, termín, definice slova Pověst. Co znamená odborný pojem Pověst z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pověst s kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Pověst se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: vysvětlení, význam pojmu, co to je, Literatura, popis, přesný význam, Literatura, význam, informace, pojem, slovo, synonymum, co znamená, heslo, slovník, wiki

Wikipedie píše o slovu Pověst?

Pověst je epický útvar lidové slovesnosti. Běžně se vyskytuje v próze, zvláště v období romantismu se vyskytovala i ve verších. Pověst je chápána jako záznam o reálné události; text obsahuje zmínky o konkrétním místě a době, příp. o historicky doložených osobách (král, císař, poustevník atd.). Některé pověsti obsahují skutečnou historickou dataci událostí a lze je chápat jako pomyslný záznam historické události; skutečným a pravdivým záznamem reálné historické události však nejsou a je třeba je vždy vnímat primárně jako uměleckou fikci.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Pověst? resp. co je to Pověst? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pověst, odpověď na dotaz co je to Pověst?. Víte např. kdo to je Richard Brabec? Znáte a víte kdo je Kurátor? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.