Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pověst. Co znamená odborný pojem Pověst z kategorie Literatura?

Co je to Pověst? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pověst?

Pověst je literární epický útvar související s lidovou slovesností. Pověst může být dvojího druhu, to sice buď prozaická nebo poetická.
Pověst vznikala vždy na základě pravdivé události, čímž se liší od pohádky. Protože se však šíří ústně mezi lidmi po mnoha generací, tak postupně ztrácí na objektivitě. Každý vypravěč si k jejímu obsahu totiž něco přidá, udělá ji zajímavější.
Pověst je vždy spjata s určitou časovou i místní lokalitou.


Co je to Pověst? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pověst. Co znamená odborný pojem Pověst z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pověst? s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pověst je v sekci Literatura

Klíčová slova: co je to Pověst?, terminus technicus, formulace, Pověst, Literatura, lexikon, co to je, pojem, heslo, Literatura, slovník, definice pojmu, slovo, přesný výraz, synonymum, význam pojmu, odborné názvosloví, co znamená


Pojem Pověst je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pověst? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pověst je epický útvar lidové slovesnosti. Běžně se vyskytuje v próze, zvláště v období romantismu se vyskytovala i ve verších. Pověst je chápána jako záznam o reálné události; text obsahuje zmínky o konkrétním místě a době, příp. o historicky doložených osobách (král, císař, poustevník atd.). Některé pověsti obsahují skutečnou historickou dataci událostí a lze je chápat jako pomyslný záznam historické události; skutečným a pravdivým záznamem reálné historické události však nejsou a je třeba je vždy vnímat primárně jako uměleckou fikci.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Pověst ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pověst ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pověst ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Pověst ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Pověst ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Pověst na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pověst například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Pověst? resp. co přesně označuje termín Pověst? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pověst, odpověď na dotaz co je to Pověst?. Víte např. kdo to je Martin Hofmann? Znáte a víte kdo je Kurátor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.