Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pověst. Co znamená odborný pojem Pověst z kategorie Literatura?

Co je to Pověst? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Pověst

Pověst je literární epický útvar související s lidovou slovesností. Pověst může být dvojího druhu, to sice buď prozaická nebo poetická.
Pověst vznikala vždy na základě pravdivé události, čímž se liší od pohádky. Protože se však šíří ústně mezi lidmi po mnoha generací, tak postupně ztrácí na objektivitě. Každý vypravěč si k jejímu obsahu totiž něco přidá, udělá ji zajímavější.
Pověst je vždy spjata s určitou časovou i místní lokalitou.

Význam slova, termín, co je to Pověst? Výraz, termín, definice slova Pověst. Co znamená odborný pojem Pověst z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Pověst můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Pověst se nachází v kategorii Literatura

Co znamená pojem Pověst? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Pověst je epický útvar lidové slovesnosti. Běžně se vyskytuje v próze, zvláště v období romantismu se vyskytovala i ve verších. Pověst je chápána jako záznam o reálné události; text obsahuje zmínky o konkrétním místě a době, příp. o historicky doložených osobách (král, císař, poustevník atd.). Některé pověsti obsahují skutečnou historickou dataci událostí a lze je chápat jako pomyslný záznam historické události; skutečným a pravdivým záznamem reálné historické události však nejsou a je třeba je vždy vnímat primárně jako uměleckou fikci.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam slova, heslo, co to je, termín, význam pojmu, Literatura, co znamená, Pověst, vysvětlení, pojem, slovník, přesný výraz, informace, popis, wiki

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Pověst? resp. co znamená Pověst? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pověst, odpověď na dotaz co je to Pověst?. Víte např. kdo to je Lama? Znáte a víte kdo je Satan? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Pověst i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.