Co je to?
Výraz, termín, definice slova Progresivní daň. Co znamená odborný pojem Progresivní daň z kategorie Ekonomie?

Co je to Progresivní daň? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Progresivní daň?

Progresivní daň neboli daňová progrese je takový systém zdanění, kdy vyšší daně platí osoby s vyšším příjmem, tedy: čím vyšší příjem, tím vyšší daň. Progresivní zdanění má své příznivce i odpůrce: na jednu stranu se tvrdí, že vysokopříjmové skupiny obyvatel jsou trestány za svůj úspěch, na druhou stranu to, že lidé s vyšším příjmem platí vyšší daň, může být vnímáno jako solidární s těmi, kteří tak úspěšní nejsou a vydělávají méně.

Význam slova, termín, co je to Progresivní daň? Výraz, termín, definice slova Progresivní daň. Co znamená odborný pojem Progresivní daň z kategorie Ekonomie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Progresivní daň patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: přesný výraz, definice, informace, heslo, Progresivní daň, pojem, wiki, Ekonomie, význam slova, Progresivní daň, přesný význam, formulace, popis, slovník, význam, vysvětlení

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Progresivní daň? resp. jaký je přesný význam slova Progresivní daň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Progresivní daň, odpověď na dotaz co je to Progresivní daň?. Víte např. kdo to je Leoš Mareš? Znáte a víte kdo je Amant? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Progresivní daň i v jiných kategoriích (než Ekonomie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.