Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ohnisková vzdálenost. Co znamená pojem Ohnisková vzdálenost z kategorie Technika?

Co to je Ohnisková vzdálenost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ohnisková vzdálenost

Ohnisková vzdálenost je ve fyzice vzdálenost čočky od ohniska. U čočky zvané spojka je ohnisková vzdálenost uváděna jako kladná, u rozptylky jako záporná.

Význam slova, termín, co je to Ohnisková vzdálenost? Odborný termín, výraz, slovo Ohnisková vzdálenost. Co znamená pojem Ohnisková vzdálenost z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ohnisková vzdálenost s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Ohnisková vzdálenost je v kategorii Technika

Klíčová slova: co to je, Ohnisková vzdálenost, význam pojmu, slovník, přesný výraz, Technika, pojem, vysvětlení, informace, co znamená, wiki, heslo, význam, význam slova, slovo, Technika

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ohnisková vzdálenost můžete dozvědět následující

Ohnisková vzdálenost (řid. žárka nebo obrazová vzdálenost) je vzdálenost čočky nebo zakřiveného zrcadla od jejich ohniska. Ohnisková vzdálenost předmětového (obrazového) prostoru je podíl lineární velikosti obrazu (předmětu) v ohniskové rovině k zdánlivé velikosti předmětu (obrazu) nekonečně vzdáleného. Převrácená hodnota ohniskové vzdálenosti se nazývá optická mohutnost a měříme ji v dioptriích.
Ve fotografii určuje poměr velikosti filmového políčka (nebo snímače) a ohniskové vzdálenosti zorný úhel zachycené scény. Fotografické objektivy se podle ohniskové vzdálenosti rozlišují na širokoúhlé (s malou ohniskovou vzdáleností), normální (jejich úhel záběru zhruba odpovídá lidskému oku, takové snímky pak mají nejpřirozenější perspektivu) a teleobjektivy (ty jsou schopné „přiblížit“ i velmi vzdálené předměty a tak mají mnoho využití při fotografování sportu, divoce žijících zvířat nebo odhalených celebrit).

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ohnisková vzdálenost? resp. co to je Ohnisková vzdálenost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ohnisková vzdálenost, odpověď na dotaz co je to Ohnisková vzdálenost?. Víte např. kdo to je Vegan? Znáte a víte kdo je Richard Strauss? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Technika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.