Co je to?
Definice odborného termínu, slova A-GPS. Co znamená pojem A-GPS z kategorie Zkratky?

Co je to A-GPS? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu A-GPS?

A-GPS čili Assisted GPS je systém, který umožňuje zrychlit zjištění pozice. Přijímač určí svou polohu na základě rozmístění viditelných satelitů a potřebuje mít také sladěné vnitřní hodiny. Pro určení této přesné polohy satelitů se používají efemeridy, které satelity vysílají každou půlminutu. Zprávy platí maximálně 4 hodiny. Určení polohy pak není přesné.
A-GPS získává informace prostřednictvím internetu. Telefony mají aplikace, které stáhnou data rychle a s životností 7 dní.

Význam slova, termín, co je to A-GPS? Definice odborného termínu, slova A-GPS. Co znamená pojem A-GPS z kategorie Zkratky?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo A-GPS se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: co znamená, A-GPS, heslo, termín, slovník, wiki, význam pojmu, A-GPS, informace, slovo, přesný výraz, Zkratky, přesný význam, popis, vysvětlení, pojem

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu A-GPS?

A-GPS (někdy také aGPS, zkratka Assisted GPS nebo Augmented GPS, tj. asistovaná GPS nebo rozšířená GPS) je metoda běžně používaná zejména v mobilních telefonech pro rychlejší určení polohy než pomocí samotného systému GPS.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je A-GPS? resp. jaký je přesný význam slova A-GPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu A-GPS, odpověď na dotaz co je to A-GPS?. Víte např. kdo to je Introvert? Znáte a víte kdo je Tambor? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Zkratky). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.