Co je to?
Definice odborného termínu, slova Epos. Co znamená pojem Epos z kategorie Literatura?

Co je to Epos? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Epos

Básnické dílo, v němž epika má převahu nad lyrikou, se jmenuje epos. Jedná se o poměrně rozsáhlé dílo s bohatou dějovou složkou. Rýmy a verše pouze dotvářejí děj. Často se v eposech popisují životní příběhy slavných hrdinů a jejich významné činy.
Mezi nejznámější eposy patří Béowulf, Illias a Odyssea nebo Epos o Gilgamešovi. Ve spoustě zemích světa lze najít specifické národní eposy. Vlastní národní epos tak má nejen Anglie, Francie, Finsko, Německo, ale třeba i exotičtější země jako Mali, Etiopie či Kambodža.

Význam slova, termín, co je to Epos? Definice odborného termínu, slova Epos. Co znamená pojem Epos z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Epos můžete sdílet s blízkými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Epos je v sekci Literatura

Co znamená pojem Epos? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Epos (řecky: slovo, řeč, vyprávění) je rozměrná epická veršovaná skladba volné kompozice. Typický je pomalý dějový spád.

Obvykle popisují historické události, války a hrdinské činy. Prototypem je starověký hrdinský epos, založený na bájesloví (např. Epos o Gilgamešovi). Jeho pokračovatelem je epos středověký (např. Píseň o Cidovi, Píseň o Rolandovi, ruské byliny, jihoslovanské junácké písně).

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: co znamená, význam slova, popis, Epos, definice, vysvětlení, formulace, slovník, význam pojmu, popis, přesný význam, synonymum, informace, wiki, Literatura

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Epos? resp. jaký je význam slova Epos? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epos, odpověď na dotaz co je to Epos?. Víte např. kdo to je Vokalista? Znáte a víte kdo je Barytonista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.