Co je to?
Definice odborného termínu, slova Epos. Co znamená pojem Epos z kategorie Literatura?

Co je to Epos? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Epos?

Básnické dílo, v němž epika má převahu nad lyrikou, se jmenuje epos. Jedná se o poměrně rozsáhlé dílo s bohatou dějovou složkou. Rýmy a verše pouze dotvářejí děj. Často se v eposech popisují životní příběhy slavných hrdinů a jejich významné činy.
Mezi nejznámější eposy patří Béowulf, Illias a Odyssea nebo Epos o Gilgamešovi. Ve spoustě zemích světa lze najít specifické národní eposy. Vlastní národní epos tak má nejen Anglie, Francie, Finsko, Německo, ale třeba i exotičtější země jako Mali, Etiopie či Kambodža.


Co je to Epos? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Epos. Co znamená pojem Epos z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Epos? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Epos je v sekci Literatura

Klíčová slova: popis, wiki, co to je, názvosloví, Literatura, formulace, slovník, definice pojmu, synonymum, definice, Epos, terminus technicus, vysvětlení, význam, co znamená, Literatura, pojem, terminologie


Pojem Epos je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Epos? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epos (řecky: slovo, řeč, vyprávění) je rozměrná epická veršovaná skladba volné kompozice. Typický je pomalý dějový spád.

Obvykle popisují historické události, války a hrdinské činy. Prototypem je starověký hrdinský epos, založený na bájesloví (např. Epos o Gilgamešovi). Jeho pokračovatelem je epos středověký (např. Píseň o Cidovi, Píseň o Rolandovi, ruské byliny, jihoslovanské junácké písně).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Epos ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epos ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Epos ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Epos ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Epos ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Epos ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Epos například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Epos? resp. co označuje slovo Epos? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epos, odpověď na dotaz co je to Epos?. Víte např. kdo to je Tomáš Berdych? Znáte a víte kdo je Foniatr? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.