Co je to?
Definice odborného termínu, slova Epos. Co znamená pojem Epos z kategorie Literatura?

Co je to Epos? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Epos

Básnické dílo, v němž epika má převahu nad lyrikou, se jmenuje epos. Jedná se o poměrně rozsáhlé dílo s bohatou dějovou složkou. Rýmy a verše pouze dotvářejí děj. Často se v eposech popisují životní příběhy slavných hrdinů a jejich významné činy.
Mezi nejznámější eposy patří Béowulf, Illias a Odyssea nebo Epos o Gilgamešovi. Ve spoustě zemích světa lze najít specifické národní eposy. Vlastní národní epos tak má nejen Anglie, Francie, Finsko, Německo, ale třeba i exotičtější země jako Mali, Etiopie či Kambodža.

Význam slova, termín, co je to Epos? Definice odborného termínu, slova Epos. Co znamená pojem Epos z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Epos je v kategorii Literatura

Klíčová slova: termín, vysvětlení, význam, definice, Literatura, heslo, slovo, Epos, Literatura, pojem, přesný výraz, co to je, význam slova, synonymum, wiki, informace

Co znamená pojem Epos? Výraz, definice slova z Wikipedie

Epos (řecky: slovo, řeč, vyprávění) je rozměrná epická veršovaná skladba volné kompozice. Typický je pomalý dějový spád.

Obvykle popisují historické události, války a hrdinské činy. Prototypem je starověký hrdinský epos, založený na bájesloví (např. Epos o Gilgamešovi). Jeho pokračovatelem je epos středověký (např. Píseň o Cidovi, Píseň o Rolandovi, ruské byliny, jihoslovanské junácké písně).

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Epos? resp. co to je Epos? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epos, odpověď na dotaz co je to Epos?. Víte např. kdo to je Erik Tabery? Znáte a víte kdo je Foniatr? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.