Co je to?
Definice výrazu, termínu Bible. Co znamená odborný pojem Bible z kategorie Náboženství?

Co je to Bible? Význam slova

Co znamená termín Bible? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bible, někdy označovaná jako Písmo svaté nebo také Kniha knih, je posvátnou knihou křesťanů. Obsahuje celou řadu textů. Nejznámější je tzv. Starý a Nový zákon. Starý zákon je souborem původně hebrejských bájí např. o stvoření světa, o zmatení jazyků, potopě světa atd. Nový zákon popisuje život Ježíše Krista.

Význam slova, termín, co je to Bible? Definice výrazu, termínu Bible. Co znamená odborný pojem Bible z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Bible) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Bible patří do sekce Náboženství

Co znamená pojem Bible? Definice slova, termínu z Wikipedie

Bible (z řec. τὰ βιβλíα ta biblia - knihy, svitky) je soubor starověkých textů, které křesťanství a zčásti i judaismus považují za posvátné a inspirované Bohem. Proto se nazývá také Písmo svaté (lat. Scriptura sacra nebo Scriptura sancta) nebo krátce jen Písmo. Přezdívá se jí také Kniha knih. Bible se skládá ze dvou částí, které se označují jako Starý a Nový zákon. Bible je nejvíce překládanou a vydávanou knihou, první Gutenbergovo vydání z roku 1452 je první tištěnou knihou na Západě. První český překlad celé bible vznikl kolem roku 1360.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: co to je, popis, význam slova, definice, Bible, význam pojmu, synonymum, wiki, význam, popis, informace, formulace, heslo, Náboženství, přesný význam

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Bible? resp. co znamená Bible? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bible, odpověď na dotaz co je to Bible?. Víte např. kdo to je Cracker? Znáte a víte kdo je Intelektuál? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bible v jiné sekci než Náboženství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.