Co je to?
Definice výrazu Reálná mzda. Co znamená odborný pojem Reálná mzda z kategorie Ekonomie?

Co to je Reálná mzda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Reálná mzda?

Reálná mzda patří k ekonomickým termínům, jimiž se rozlišují různé druhy mezd. Je výpovědí o tom, jakou skutečnou hodnotu má výdělek. Je tedy vyjádřením toho, co si člověk ve skutečnosti může za vydělanou mzdu koupit, tedy kupní sílu mzdy. Je vhodnější pro výpočet průměrné mzdy, protože není ovlivněna geograficky ani inflačně.
Pomocí reálné mzdy se provádějí také mezinárodní i časová srovnání. Vypovídací hodnota je vysoká, lze s její pomocí hledat souvislosti ve vývoji trhu práce i celého hospodářství.

Význam slova, termín, co je to Reálná mzda? Definice výrazu Reálná mzda. Co znamená odborný pojem Reálná mzda z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Reálná mzda? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Reálná mzda je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: termín, význam pojmu, synonymum, Reálná mzda, co to je, informace, definice, slovník, Reálná mzda, slovo, význam slova, vysvětlení, heslo, přesný význam, význam, pojem

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Reálná mzda? resp. co vlastně znamená slovo Reálná mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reálná mzda, odpověď na dotaz co je to Reálná mzda?. Víte např. kdo to je Eva Josefíková? Znáte a víte kdo je Jiří Veselý? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Reálná mzda hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.