Co je to?
Výraz, termín, definice slova Empatie. Co znamená odborný pojem Empatie z kategorie Psychologie?

Co je to Empatie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Empatie

Empatie je jeden ze základních psychologických pojmů. Znamená schopnost porozumět pocitům a motivům jiného člověka, tedy vcítění. Empatický člověk je schopen chápat důvody a způsob jednání někoho jiného, rozumí jeho pocitům a názorům. Vcítí se do vnitřních pocitů i vnějšího chování.
Důležité je, aby se člověk uměl oprostit od svých vlastních hodnot a názorů a opravdu se vcítit do pocitů, názorů a projevů jiného člověka. Empatie může být vrozená, ale lze se ji také naučit.

Význam slova, termín, co je to Empatie? Výraz, termín, definice slova Empatie. Co znamená odborný pojem Empatie z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Empatie můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Empatie se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Empatie, formulace, popis, popis, přesný význam, slovo, slovník, co znamená, Psychologie, vysvětlení, informace, synonymum, význam slova, co to je, heslo

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Empatie? resp. jaký je přesný význam slova Empatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Empatie, odpověď na dotaz co je to Empatie?. Víte např. kdo to je Kmotr? Znáte a víte kdo je Metrosexuál? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?