Co je to?
Výraz, termín, definice slova Empatie. Co znamená odborný pojem Empatie z kategorie Psychologie?

Co je to Empatie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Empatie?

Empatie je jeden ze základních psychologických pojmů. Znamená schopnost porozumět pocitům a motivům jiného člověka, tedy vcítění. Empatický člověk je schopen chápat důvody a způsob jednání někoho jiného, rozumí jeho pocitům a názorům. Vcítí se do vnitřních pocitů i vnějšího chování.
Důležité je, aby se člověk uměl oprostit od svých vlastních hodnot a názorů a opravdu se vcítit do pocitů, názorů a projevů jiného člověka. Empatie může být vrozená, ale lze se ji také naučit.

Význam slova, termín, co je to Empatie? Výraz, termín, definice slova Empatie. Co znamená odborný pojem Empatie z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Empatie s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Empatie se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: význam pojmu, informace, formulace, slovník, Psychologie, co znamená, význam, přesný význam, termín, význam slova, definice, slovo, heslo, Psychologie, Empatie

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Empatie? resp. jaká je definice slova Empatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Empatie, odpověď na dotaz co je to Empatie?. Víte např. kdo to je Kmotr? Znáte a víte kdo je Metrosexuál? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?