Co je to?
Výraz, termín, definice slova Empatie. Co znamená odborný pojem Empatie z kategorie Psychologie?

Co je to Empatie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Empatie?

Empatie je jeden ze základních psychologických pojmů. Znamená schopnost porozumět pocitům a motivům jiného člověka, tedy vcítění. Empatický člověk je schopen chápat důvody a způsob jednání někoho jiného, rozumí jeho pocitům a názorům. Vcítí se do vnitřních pocitů i vnějšího chování.
Důležité je, aby se člověk uměl oprostit od svých vlastních hodnot a názorů a opravdu se vcítit do pocitů, názorů a projevů jiného člověka. Empatie může být vrozená, ale lze se ji také naučit.


Co je to Empatie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Empatie. Co znamená odborný pojem Empatie z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Empatie se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: význam pojmu, terminus technicus, vysvětlení, přesný význam, slovník, co znamená, odborné názvosloví, pojem, slovo, názvosloví, popis, termín, wiki, formulace, definice pojmu, heslo, Empatie, informace


Pojem Empatie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Empatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Empatie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Empatie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Empatie ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Empatie na Google.cz

Najít výraz Empatie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Empatie například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Empatie? resp. jaký je přesný význam slova Empatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Empatie, odpověď na dotaz co je to Empatie?. Víte např. kdo to je Abiturient? Znáte a víte kdo je Kmotr? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?