Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pemza. Co znamená odborný pojem Pemza z kategorie Materiály?

Co je to Pemza? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pemza?

Pemza je druh vyvřelé horniny a současně jediná hornina, která ve vodě plave. Je pórovitá a sklovitá, světlé barvy, může být bílá, zažloutlá nebo šedá. Mezi jednotlivými skelnými vlákny pemzy jsou dutiny, takže i když je pemza poměrně hustá, může plavat. Má drsný povrch, proto je využívána k uhlazování nejrůznějších materiálů, například dřeva, časté využití je v kosmetice k odstraňování odumřelé kůže.
Pemza je důležitá i pro pěstitele tropických rostlin. Po smíchání s hlínou vzniká provzdušněná půda, která je vhodná pro rostliny požadující půdu s dostatečnou vlhkostí.

Význam slova, termín, co je to Pemza? Výraz, termín, definice slova Pemza. Co znamená odborný pojem Pemza z kategorie Materiály?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Pemza? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Pemza patří do sekce Materiály

Klíčová slova: co znamená, popis, význam pojmu, přesný význam, Materiály, formulace, termín, synonymum, význam slova, Materiály, pojem, definice, slovo, Pemza, informace, přesný výraz

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pemza?

Pemza je vyvřelá hornina, nejčastěji sopečné sklo, vysoce porézní textury. Její neobvyklá struktura vzniká současným prudkým poklesem okolní teploty a tlaku v okamžiku, kdy je hornina ze sopky vyvržena do vzduchu nebo do vody. Bubliny vulkanických plynů tak zůstanou uvězněny v hornině a tvoří podstatnou část objemu. Díky tomu je hornina lehká a často plave.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Pemza? resp. co znamená výraz Pemza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pemza, odpověď na dotaz co je to Pemza?. Víte např. kdo to je Feťák? Znáte a víte kdo je Pavel Bělobrádek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Materiály). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.