Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pemza. Co znamená odborný pojem Pemza z kategorie Materiály?

Co je to Pemza? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pemza?

Pemza je druh vyvřelé horniny a současně jediná hornina, která ve vodě plave. Je pórovitá a sklovitá, světlé barvy, může být bílá, zažloutlá nebo šedá. Mezi jednotlivými skelnými vlákny pemzy jsou dutiny, takže i když je pemza poměrně hustá, může plavat. Má drsný povrch, proto je využívána k uhlazování nejrůznějších materiálů, například dřeva, časté využití je v kosmetice k odstraňování odumřelé kůže.
Pemza je důležitá i pro pěstitele tropických rostlin. Po smíchání s hlínou vzniká provzdušněná půda, která je vhodná pro rostliny požadující půdu s dostatečnou vlhkostí.

Význam slova, termín, co je to Pemza? Výraz, termín, definice slova Pemza. Co znamená odborný pojem Pemza z kategorie Materiály?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Pemza s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Pemza se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: význam pojmu, pojem, význam, vysvětlení, co to je, slovo, formulace, přesný výraz, heslo, popis, Materiály, Pemza, přesný význam, definice, Materiály

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Pemza? resp. jaká je definice slova Pemza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pemza, odpověď na dotaz co je to Pemza?. Víte např. kdo to je Bodyguard? Znáte a víte kdo je Jan Hus? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Materiály Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.