Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dyslexie. Co znamená odborný pojem Dyslexie z kategorie Psychologie?

Co je to Dyslexie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Dyslexie

Dyslexie patří k vývojovým poruchám učení. Bývá vrozená nebo vzniká při poškození mozku. Typické pro tuto poruchu jsou problémy při učení se číst, inteligence zůstává zachována. Dyslektik potřebuje speciální péči a individuální přístup. Narušeny jsou základní poznávací schopnosti. Příčin dyslexie je několik. Je to především dědičnost, dále změny ve vývoji centrální nervové soustavy v těhotenství či v období kolem porodu nebo nedostatečný rozvoj psychických funkcí. Někteří jedinci zůstávají dyslektiky i v dospělosti.

Význam slova, termín, co je to Dyslexie? Výraz, termín, definice slova Dyslexie. Co znamená odborný pojem Dyslexie z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Dyslexie doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Dyslexie se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: co znamená, přesný význam, přesný výraz, definice, Dyslexie, wiki, formulace, význam, heslo, termín, informace, Psychologie, synonymum, Psychologie, Dyslexie, co to je

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Dyslexie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Dyslexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dyslexie, odpověď na dotaz co je to Dyslexie?. Víte např. kdo to je Psychotik? Znáte a víte kdo je Josef Kokta? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Dyslexie hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.