Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dyslexie. Co znamená odborný pojem Dyslexie z kategorie Psychologie?

Co je to Dyslexie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dyslexie

Dyslexie patří k vývojovým poruchám učení. Bývá vrozená nebo vzniká při poškození mozku. Typické pro tuto poruchu jsou problémy při učení se číst, inteligence zůstává zachována. Dyslektik potřebuje speciální péči a individuální přístup. Narušeny jsou základní poznávací schopnosti. Příčin dyslexie je několik. Je to především dědičnost, dále změny ve vývoji centrální nervové soustavy v těhotenství či v období kolem porodu nebo nedostatečný rozvoj psychických funkcí. Někteří jedinci zůstávají dyslektiky i v dospělosti.

Význam slova, termín, co je to Dyslexie? Výraz, termín, definice slova Dyslexie. Co znamená odborný pojem Dyslexie z kategorie Psychologie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Dyslexie patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: informace, co znamená, Dyslexie, popis, vysvětlení, význam, definice, synonymum, přesný význam, Psychologie, pojem, přesný výraz, termín, Psychologie, význam slova, Dyslexie

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Dyslexie? resp. co přesně znamená slovo Dyslexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dyslexie, odpověď na dotaz co je to Dyslexie?. Víte např. kdo to je Finanční arbitr? Znáte a víte kdo je Josef Kokta? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Dyslexie i v jiných kategoriích (než Psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.