Co je to?
Definice výrazu Kavitace. Co znamená odborný pojem Kavitace z kategorie Technika?

Co to je Kavitace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kavitace

Kavitací se rozumí vznik dutin v kapalině při místním poklesu tlaku. Následuje jejich imploze. Pokles tlaku může mít souvislost s lokálním zvýšením rychlosti. Kavitace je nejprve vyplněna vakuem, ale později se naplní párou z okolní kapaliny. Jakmile vymizí podtlak, následuje kolaps za vzniku rázové vlny, která má ničivý efekt pro okolní materiál.
Kavitace může vznikat na čerpadlech či na lopatkách lodních šroubů. Jednoduše se kavitace vyskytuje na všech místech, kde se nachází pohyb velkou rychlostí v kapalině. Nepříjemným efektem kavitace je hluk, snížení účinnosti nebo poškození.

Význam slova, termín, co je to Kavitace? Definice výrazu Kavitace. Co znamená odborný pojem Kavitace z kategorie Technika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kavitace s blízkými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Kavitace se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: přesný význam, informace, slovník, co to je, formulace, wiki, slovo, Kavitace, termín, popis, přesný výraz, heslo, synonymum, definice, význam slova

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Kavitace? resp. co znamená Kavitace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kavitace, odpověď na dotaz co je to Kavitace?. Víte např. kdo to je Endomorf? Znáte a víte kdo je Logoped? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kavitace v jiné sekci než Technika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.