Co je to?
Definice výrazu, termínu Tlumivka. Co znamená odborný pojem Tlumivka z kategorie Technika?

Co je to Tlumivka? Význam slova

Co znamená termín Tlumivka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tlumivka je druh cívky, která může mít tvar válce nebo prstence. V ní je umístěno jádro, které zvyšuje indukčnost. Tlumivka vyrovnává rozdíl mezi napětími sítě a výboje v zářivce či výbojce.
Při provozu pak výbojka zaručí plný jas po několika minutách po zapnutí a po zhasnutí musí nejdříve vychladnout, jinak by se znovu nerozsvítila. Někdy se tlumivka nahrazuje odporovým předřadníkem.

Význam slova, termín, co je to Tlumivka? Definice výrazu, termínu Tlumivka. Co znamená odborný pojem Tlumivka z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Tlumivka? Pak se o ní podělte s kolegy na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Tlumivka je v kategorii Technika

Klíčová slova: definice, termín, vysvětlení, formulace, slovník, popis, heslo, význam, význam pojmu, Technika, význam slova, Tlumivka, synonymum, slovo, Tlumivka, pojem

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Tlumivka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Tlumivka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tlumivka, odpověď na dotaz co je to Tlumivka?. Víte např. kdo to je Lenka Filipová? Znáte a víte kdo je Marie Rottrová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Tlumivka v jiné sekci než Technika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.