Co je to?
Definice výrazu, termínu Tlumivka. Co znamená odborný pojem Tlumivka z kategorie Technika?

Co je to Tlumivka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Tlumivka?

Tlumivka je druh cívky, která může mít tvar válce nebo prstence. V ní je umístěno jádro, které zvyšuje indukčnost. Tlumivka vyrovnává rozdíl mezi napětími sítě a výboje v zářivce či výbojce.
Při provozu pak výbojka zaručí plný jas po několika minutách po zapnutí a po zhasnutí musí nejdříve vychladnout, jinak by se znovu nerozsvítila. Někdy se tlumivka nahrazuje odporovým předřadníkem.

Význam slova, termín, co je to Tlumivka? Definice výrazu, termínu Tlumivka. Co znamená odborný pojem Tlumivka z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Tlumivka s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Tlumivka se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: co znamená, synonymum, přesný význam, pojem, co to je, informace, vysvětlení, termín, wiki, přesný výraz, Technika, popis, slovo, Tlumivka, význam slova, význam

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Tlumivka? resp. co přesně znamená slovo Tlumivka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tlumivka, odpověď na dotaz co je to Tlumivka?. Víte např. kdo to je Chiméra? Znáte a víte kdo je Marie Rottrová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Technika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.