Co je to?
Odborný výraz, definice slova Feng shui. Co znamená pojem Feng shui z kategorie Filozofie?

Co je to Feng shui? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Feng shui?

Feng shui je název jednoho ze způsobů harmonického života. Jedná se o umění rovnováhy – v odpovídající rovnováze je udržována voda a vítr – shui a feng. Voda představuje zdroj energie získaný ze země a sloužící člověku, rostlinám i zvířatům. Vítr je symbolem nebeské energie. Jak vítr, tak voda mají být vyrovnané, mohou lidem prospívat i škodit.
Díky feng shui by energie měly harmonizovat a působit tak pozitivně na zdraví, vztahy mezi lidmi i zdravotní stav jedince. Velmi často se umění feng shui využívá při zařizování zdravého a vyváženého bydlení.

Význam slova, termín, co je to Feng shui? Odborný výraz, definice slova Feng shui. Co znamená pojem Feng shui z kategorie Filozofie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Feng shui) můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Feng shui patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: heslo, význam, Feng shui, pojem, slovo, přesný význam, význam pojmu, popis, termín, synonymum, co znamená, formulace, vysvětlení, Filozofie, co to je, Feng shui

Co označuje termín Feng shui? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Feng-šuej ( výslovnost, čínsky pchin-jinem fēngshuǐ, znaky zjednodušené 风水, tradiční 風水; česky „vítr a voda“) je tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Pokouší se nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie čchi. Takovým prostorem může být například byt, dům, pracoviště, zahrada nebo město.

Feng-šuej má dvě hlavní školy: školu formy a školu kompasu. Pracuje mimo jiné s polaritou jinu a jangu a s tzv. pěti elementy (voda, země, dřevo, oheň, kov) a snaží se mezi nimi nastolit harmonii prostřednictvím barev, tvarů, materiálů, vůní i zvuku. Jedním z pilířů této nauky je i čínská astrologie. V mnoha ohledech se podobá indickému systému Vástu šástra.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Feng shui? resp. co znamená slovo Feng shui? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feng shui, odpověď na dotaz co je to Feng shui?. Víte např. kdo to je Jaroslav Kubera? Znáte a víte kdo je Furiant? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Feng shui hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.