Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fyziologický roztok. Co znamená pojem Fyziologický roztok z kategorie Lékařství?

Co je to Fyziologický roztok? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Fyziologický roztok?

Fyziologický roztok je název jednoho ze základních a nejužívanějších roztoků v lékařství. Používá se především pro léčení dehydratace, léčbu nedostatku sodíku, jako roztok nebo rozpouštědlo pro podání dalších léků, hojně je využíván také na nejrůznější výplachy a oplachování.
Má samozřejmě i další možnosti využití. Základní složkou fyziologického roztoku je Natrii chloridum.

Význam slova, termín, co je to Fyziologický roztok? Odborný výraz, definice slova Fyziologický roztok. Co znamená pojem Fyziologický roztok z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Fyziologický roztok? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Fyziologický roztok patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: wiki, informace, slovo, co to je, definice, význam, význam pojmu, Lékařství, termín, formulace, pojem, Fyziologický roztok, heslo, Lékařství, přesný výraz, slovník

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Fyziologický roztok? resp. co znamená Fyziologický roztok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fyziologický roztok, odpověď na dotaz co je to Fyziologický roztok?. Víte např. kdo to je Antonín Dvořák? Znáte a víte kdo je Exulant? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.