Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fyziologický roztok. Co znamená pojem Fyziologický roztok z kategorie Lékařství?

Co je to Fyziologický roztok? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Fyziologický roztok

Fyziologický roztok je název jednoho ze základních a nejužívanějších roztoků v lékařství. Používá se především pro léčení dehydratace, léčbu nedostatku sodíku, jako roztok nebo rozpouštědlo pro podání dalších léků, hojně je využíván také na nejrůznější výplachy a oplachování.
Má samozřejmě i další možnosti využití. Základní složkou fyziologického roztoku je Natrii chloridum.

Význam slova, termín, co je to Fyziologický roztok? Odborný výraz, definice slova Fyziologický roztok. Co znamená pojem Fyziologický roztok z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Fyziologický roztok je v sekci Lékařství

Klíčová slova: co znamená, vysvětlení, Fyziologický roztok, synonymum, pojem, informace, popis, wiki, Lékařství, co to je, význam slova, význam, přesný výraz, slovo, Lékařství, Fyziologický roztok

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Fyziologický roztok? resp. co označuje slovo Fyziologický roztok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fyziologický roztok, odpověď na dotaz co je to Fyziologický roztok?. Víte např. kdo to je Martina Sáblíková? Znáte a víte kdo je Exulant? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.