Co je to?
Definice výrazu, termínu Erb. Co znamená odborný pojem Erb z kategorie Kultura?

Co je to Erb? Význam slova

Co znamená termín Erb? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Od středověku se můžete setkat se znaky šlechtických rodů nebo konkrétních osob. Tyto znaky se nazývají erby a jejich zkoumáním se zabývá pomocná věda historická - heraldika. Jediná povinná součást erbu byl znak a štít. Pro erby často existovaly různé příběhy jako vysvětlení historie rodu. Obsahují základní části erbu a pak také honosnější kusy.

Význam slova, termín, co je to Erb? Definice výrazu, termínu Erb. Co znamená odborný pojem Erb z kategorie Kultura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Erb je v sekci Kultura

Klíčová slova: wiki, termín, formulace, význam, heslo, Kultura, co znamená, slovník, Erb, informace, význam pojmu, co to je, popis, definice, Kultura, přesný výraz

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Erb?

Erb (z něm. der Erbe - dědic, případně das Erbe - dědictví) je barevné grafické znamení, které označuje konkrétní osobu, resp. rod, a to zejména znakem umístěným na štítě. Štít se znakem je jediná povinná součást erbu. Vlastností erbu je jeho dědičnost a stálost.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Erb? resp. co se přesně ukrývá za slovem Erb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erb, odpověď na dotaz co je to Erb?. Víte např. kdo to je Šíita? Znáte a víte kdo je Kentaur? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Erb v jiné sekci než Kultura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem