Co je to?
Definice výrazu, termínu Erb. Co znamená odborný pojem Erb z kategorie Kultura?

Co je to Erb? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Erb?

Od středověku se můžete setkat se znaky šlechtických rodů nebo konkrétních osob. Tyto znaky se nazývají erby a jejich zkoumáním se zabývá pomocná věda historická - heraldika. Jediná povinná součást erbu byl znak a štít. Pro erby často existovaly různé příběhy jako vysvětlení historie rodu. Obsahují základní části erbu a pak také honosnější kusy.

Význam slova, termín, co je to Erb? Definice výrazu, termínu Erb. Co znamená odborný pojem Erb z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Erb s vašimi přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Erb je v kategorii Kultura

Co znamená pojem Erb? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Erb (z něm. der Erbe - dědic, případně das Erbe - dědictví) je barevné grafické znamení, které označuje konkrétní osobu, resp. rod, a to zejména znakem umístěným na štítě. Štít se znakem je jediná povinná součást erbu. Vlastností erbu je jeho dědičnost a stálost.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: definice, Erb, co to je, informace, termín, slovo, pojem, heslo, popis, formulace, vysvětlení, popis, přesný výraz

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Erb? resp. jaká je definice termínu Erb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erb, odpověď na dotaz co je to Erb?. Víte např. kdo to je Siréna? Znáte a víte kdo je Arcibiskup? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Erb i v jiných kategoriích (než Kultura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem