Co je to?
Definice výrazu, termínu Erb. Co znamená odborný pojem Erb z kategorie Kultura?

Co je to Erb? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Erb?

Od středověku se můžete setkat se znaky šlechtických rodů nebo konkrétních osob. Tyto znaky se nazývají erby a jejich zkoumáním se zabývá pomocná věda historická - heraldika. Jediná povinná součást erbu byl znak a štít. Pro erby často existovaly různé příběhy jako vysvětlení historie rodu. Obsahují základní části erbu a pak také honosnější kusy.

Význam slova, termín, co je to Erb? Definice výrazu, termínu Erb. Co znamená odborný pojem Erb z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Erb sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Erb patří do sekce Kultura

Co znamená pojem Erb? Definice slova, termínu z Wikipedie

Erb (z něm. der Erbe - dědic, případně das Erbe - dědictví) je barevné grafické znamení, které označuje konkrétní osobu, resp. rod, a to zejména znakem umístěným na štítě. Štít se znakem je jediná povinná součást erbu. Vlastností erbu je jeho dědičnost a stálost.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, heslo, význam, co znamená, význam slova, vysvětlení, pojem, Kultura, slovník, Kultura, Erb, termín, formulace, informace

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Erb? resp. jaký je přesný význam slova Erb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erb, odpověď na dotaz co je to Erb?. Víte např. kdo to je Siréna? Znáte a víte kdo je Arcibiskup? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem