Co je to?
Odborný výraz, definice slova Oidipovský komplex. Co znamená pojem Oidipovský komplex z kategorie Psychologie?

Co je to Oidipovský komplex? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Oidipovský komplex?

Oidipovský komplex je pojem z oblasti psychoanalýzy. Často se používá také název Oidipův komplex. Pojem popisuje milostný vztah mezi synem a matkou. Pramenem pojmu je řecká báje o Oidipovi, který zabil svého otce, aniž by věděl, že se o vlastního otce jedná. Později se oženil s vlastní matkou.
Tímto jevem se ve svém díle zabýval významný psychoanalytik Sigmund Freud a přisoudil mu velký vliv při volbě partnera a při snaze vyrovnat se svému rodiči (většinou se jedná o vztah otec-syn).

Význam slova, termín, co je to Oidipovský komplex? Odborný výraz, definice slova Oidipovský komplex. Co znamená pojem Oidipovský komplex z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Oidipovský komplex můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Oidipovský komplex je v sekci Psychologie

Klíčová slova: pojem, přesný výraz, definice, vysvětlení, co to je, Oidipovský komplex, Psychologie, popis, slovo, Psychologie, informace, heslo, přesný význam, co znamená, wiki, význam

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Oidipovský komplex? resp. jaký je přesný význam slova Oidipovský komplex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oidipovský komplex, odpověď na dotaz co je to Oidipovský komplex?. Víte např. kdo to je Barbora Seidlová? Znáte a víte kdo je Alexandra Mynářová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.