Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dural. Co znamená pojem Dural z kategorie Materiály?

Co je to Dural? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Dural

Dural je obchodní název kovové slitiny, která obsahuje asi 96% hliníku a zbytek tvoří měď. Ve srovnání s čistým hliníkem je dural těžší, ale pevnější. Často se využívá v automobilovém průmyslu a ve stavebnictví. Jeho nevýhodou je malá schopnost pohlcovat nárazy.

Význam slova, termín, co je to Dural? Definice odborného termínu, slova Dural. Co znamená pojem Dural z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Dural? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Dural je v sekci Materiály

Co znamená pojem Dural? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Dural nebo duraluminium (z lat., „tvrdý hliník“) je obchodní označení pro různé slitiny obvykle 90–96 % hliníku a 4–6 % mědi s menšími přísadami hořčíku, manganu aj. Oproti čistému hliníku (měrná hmotnost 2,7 g/cm3) je dural jen nepatrně těžší (typicky 2,8 g/cm3), ale až pětkrát pevnější v tahu i tvrdší. Pevnost i tvrdost se zvyšuje tepelným opracováním a zušlechťováním, podobně jako u ocelí. Dural se velmi snadno obrábí, spojuje se svařováním v ochranné atmosféře, pájením s pomocí speciálních tavidel, nýtováním nebo lepením. Dural je chemicky odolný a dá se velmi dobře povrchově upravovat a barvit (eloxování). Nedostatkem duralových slitin je malá schopnost tlumit otřesy a pohlcovat rázy, neboť mají malou anelasticitu.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, definice, pojem, Dural, heslo, přesný výraz, informace, wiki, popis, co znamená, formulace, Materiály, slovník, význam

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Dural? resp. jaká je definice termínu Dural? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dural, odpověď na dotaz co je to Dural?. Víte např. kdo to je Agnostik? Znáte a víte kdo je Konduktér? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dural v jiné sekci než Materiály. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.