Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Epifyt. Co znamená pojem Epifyt z kategorie Rostliny?

Co to je Epifyt? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Epifyt?

Epifyt je pojmenování pro takový organizmus, který roste na žijící rostlině, ale neparazituje na ní, vyživuje se sám.
Ve většině případů se jedná o vyšší rostliny, které rostou nad úrovní půdy, nemají tedy půdní kořeny. Často se nacházejí na stromech, ale epifyty mohou být i mechy, lišejníky, kapradiny, houby a další. Mají krátké kořeny, kterými se drží na kmenech a větvích a živí se humusem usazeným ve štěrbinách kůry. Nejvíce se jich vyskytuje v deštných pralesích.

Význam slova, termín, co je to Epifyt? Odborný termín, výraz, slovo Epifyt. Co znamená pojem Epifyt z kategorie Rostliny?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Epifyt můžete samozřejmě sdílet se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Epifyt je v sekci Rostliny

Klíčová slova: přesný význam, heslo, Epifyt, význam, popis, Rostliny, význam pojmu, wiki, co znamená, Rostliny, slovo, přesný výraz, co to je, informace, význam slova, slovník

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Epifyt? resp. jaká je definice termínu Epifyt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epifyt, odpověď na dotaz co je to Epifyt?. Víte např. kdo to je Moralista? Znáte a víte kdo je Láma? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Rostliny). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.