Co je to?
Odborný výraz, definice slova Obligace. Co znamená pojem Obligace z kategorie Bankovnictví?

Co je to Obligace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Obligace

Dlouhodobý dluhopis vydávaný orgány místní samosprávy, státem nebo firmou se jmenuje obligace. Pokud obligace vydává vláda, pak tím sleduje krytí schodku státního rozpočtu.
Obligace mají oproti akciím menší rizikovost, nicméně i tak najdem rizik celou řadu. Mezi největší rizika držení obligací patří kreditní riziko, což znamená, že vydavatel dluhopisu nedodrží své závazky. Dalším rizikem je reinvestiční riziko, které by umožnilo reinvestici za nižší úrokové sazby.

Význam slova, termín, co je to Obligace? Odborný výraz, definice slova Obligace. Co znamená pojem Obligace z kategorie Bankovnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Obligace je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: informace, přesný výraz, formulace, synonymum, pojem, heslo, Bankovnictví, význam, slovník, co znamená, vysvětlení, význam slova, Bankovnictví, co to je, Obligace, přesný význam

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Obligace? resp. co to je Obligace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obligace, odpověď na dotaz co je to Obligace?. Víte např. kdo to je Bloggerka? Znáte a víte kdo je Morfeus? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Obligace hledat i v jiných kategoriích (než Bankovnictví) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?