Co je to?
Definice výrazu, termínu Angína. Co znamená odborný pojem Angína z kategorie Nemoce?

Co je to Angína? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Angína?

Angína je nemoc různého původu – může být bakteriální nebo virová, někdy také mykotická. Podle původce se postupuje i při léčení. Nemoc se přenáší většinou kapénkovou nákazou, je tedy infekční. Průběh angíny se může zkomplikovat a dojít ke hnisavé angíně, spálové angíně, oslabení kloubů nebo srdce, revmatické horečce a podobně.
Samotná angína neboli tonzilitida je zánět části hltanu nebo krčních mandlí a trpí jí jak děti, tak dospělí. Projevuje se bolestí v krku, rýmou, kašlem, horečkou, zimnicí, čepy a zarudnutím či otoky na mandlích, zvětšením místních uzlin, chrapotem, bolestmi hlavy i uší, únavou a slabostí, mohou se objevit vyrážky. Angínu je nutno léčit, jinak mohou nastat velmi nepříjemné komplikace. Léčí se antibiotiky, doba léčení je většinou 10 – 14 dní.

Význam slova, termín, co je to Angína? Definice výrazu, termínu Angína. Co znamená odborný pojem Angína z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Angína doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Angína se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: Angína, informace, co znamená, wiki, Nemoce, přesný význam, formulace, Angína, význam slova, co to je, pojem, slovník, termín, popis, význam, heslo

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Angína?

Angína čili tonzilitida je zánět krčních mandlí. Jedná se o onemocnění bakteriálního, virového, nebo výjimečně mykotického původu. Šíří se formou kapénkové infekce. Angína je běžné onemocnění a v případě bakteriálního původu je dobře léčitelná antibiotiky. Její inkubační doba je 1–3 dny.
Angína znamená v překladu svíravá bolest (z latinského slova angere = svírat).

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Angína? resp. co znamená výraz Angína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Angína, odpověď na dotaz co je to Angína?. Víte např. kdo to je Notorik? Znáte a víte kdo je Ivo Valenta? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.