Co je to?
Definice výrazu, termínu Endometrióza. Co znamená odborný pojem Endometrióza z kategorie Nemoce?

Co je to Endometrióza? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Endometrióza

Endometrióza je onemocnění, které se týká pouze žen. Dochází při něm k růstu endometria mimo dělohu. Během menstruačního cyklu podléhá endometrium vlivu ženských pohlavních hormonů. V místech, kde se vyskytuje endometrióza, poté dochází k cyklickému krvácení a rozvoji chronického zánětu.
Typickým projevem endometriózy jsou bolesti v malé pánvi, srůsty a neplodnost. Mezi časté příznaky patří bolesti v podbřišku, neschopnost otěhotnět, bolestivá menstruace a bolestivý pohlavní styk. V současnosti není možné endometriózu plně vyléčit, ale lékaři dokáží zmířnit bolesti či zachovat plodnost.

Význam slova, termín, co je to Endometrióza? Definice výrazu, termínu Endometrióza. Co znamená odborný pojem Endometrióza z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Endometrióza můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Endometrióza je v sekci Nemoce

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, vysvětlení, přesný význam, slovník, termín, Nemoce, pojem, význam pojmu, co znamená, synonymum, Endometrióza, informace, co to je, Endometrióza, význam slova

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Endometrióza? resp. co znamená Endometrióza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Endometrióza, odpověď na dotaz co je to Endometrióza?. Víte např. kdo to je Webdesigner? Znáte a víte kdo je Pitaval? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.