Co je to?
Definice výrazu, termínu Endometrióza. Co znamená odborný pojem Endometrióza z kategorie Nemoce?

Co je to Endometrióza? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Endometrióza

Endometrióza je onemocnění, které se týká pouze žen. Dochází při něm k růstu endometria mimo dělohu. Během menstruačního cyklu podléhá endometrium vlivu ženských pohlavních hormonů. V místech, kde se vyskytuje endometrióza, poté dochází k cyklickému krvácení a rozvoji chronického zánětu.
Typickým projevem endometriózy jsou bolesti v malé pánvi, srůsty a neplodnost. Mezi časté příznaky patří bolesti v podbřišku, neschopnost otěhotnět, bolestivá menstruace a bolestivý pohlavní styk. V současnosti není možné endometriózu plně vyléčit, ale lékaři dokáží zmířnit bolesti či zachovat plodnost.

Význam slova, termín, co je to Endometrióza? Definice výrazu, termínu Endometrióza. Co znamená odborný pojem Endometrióza z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Endometrióza sdílet se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Endometrióza patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: wiki, pojem, heslo, co znamená, termín, Nemoce, vysvětlení, význam slova, popis, co to je, slovník, slovo, Nemoce, formulace, přesný výraz, význam

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Endometrióza? resp. co přesně označuje termín Endometrióza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Endometrióza, odpověď na dotaz co je to Endometrióza?. Víte např. kdo to je Patriarcha? Znáte a víte kdo je Pitaval? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.