Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Akronym. Co znamená pojem Akronym z kategorie Zkratky?

Co to je Akronym? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Akronym?

Akronym označuje určitý typ zkratky, konkrétně zkratkové slovo. To vzniká tak, že počáteční písmena nebo slabiky víceslovného názvu nečteme po jednotlivých písmenech jako běžnou zkratku, ale jako slovo. Celkový výběr slov v názvu bývá tomuto záměru podřízen. Např. Čedok vznikl z názvu ČEská DOpravní Kancelář.

Význam slova, termín, co je to Akronym? Odborný termín, výraz, slovo Akronym. Co znamená pojem Akronym z kategorie Zkratky?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Akronym je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: informace, Zkratky, význam slova, Akronym, wiki, slovník, termín, heslo, formulace, slovo, synonymum, popis, význam, význam pojmu, Zkratky, co znamená

Ve Wikipedii se o termínu Akronym píše následující

Akronym či akronymum (slovo pochází z řečtiny – ἄκρος akros „krajní“ a ὄνομα onoma „jméno“) je druh zkratky, která nebývá – na rozdíl od běžných zkratek – hláskována a lze ji tedy přečíst jako jedno slovo, potažmo i skloňovat. Stejně jako ostatní zkratky vzniká zpravidla spojením počátečních písmen několika slov.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Akronym? resp. jaký je význam pojmu Akronym? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akronym, odpověď na dotaz co je to Akronym?. Víte např. kdo to je George Lucas? Znáte a víte kdo je Michael Jackson? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Zkratky). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.