Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Splín. Co znamená pojem Splín z kategorie Psychologie?

Co to je Splín? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Splín?

Splín (z anglického spleen) je spíše než odborný termín lidové označení pro smutek, depresi, zasmušilost, melancholii. Někdy se tak říká smutku vyvolanému alkoholem.

Význam slova, termín, co je to Splín? Odborný termín, výraz, slovo Splín. Co znamená pojem Splín z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Splín můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Splín je v sekci Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, význam pojmu, význam, vysvětlení, synonymum, slovo, formulace, význam slova, přesný výraz, termín, informace, co to je, Splín, pojem, heslo, popis

Co znamená pojem Splín? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Splín je označení pro zádumčivost, melancholii až depresivní náladu, nebo také světabol či trudnomyslnost. Jde o lidový pojem převzatý spíše z literatury (jako takový jej psychologie či psychiatrie nepoužívá a nahrazuje pojmy jako deprese či snížená nálada), který vyjadřuje a romantizuje různé úrovně smutku. Mnohdy bývá označován pro smutek vyvolaný nebo posílený alkoholem.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Splín? resp. co to je Splín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Splín, odpověď na dotaz co je to Splín?. Víte např. kdo to je Renata Kalenská? Znáte a víte kdo je Baptista? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Splín i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.