Co je to?
Definice výrazu, termínu Kmenový list. Co znamená odborný pojem Kmenový list z kategorie Účetnictví?

Co je to Kmenový list? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kmenový list?

Kmenový list je cenný papír, který může být vydán pouze jako listina. Kmenový list mohou vydávat společnosti s ručením omezeným, jsou s ním spojena práva a povinnosti společníka. Může být převáděn rubopisem, vydává se pouze k podílu, který je neomezeně a nepodmíněně převoditelný.
S pomocí kmenového listu tak může být převeden podíl ve společnosti s ručením omezeným, aniž by se musely sepisovat smlouvy, svolávat valné hromady nebo provádět zápisy u notáře.

Význam slova, termín, co je to Kmenový list? Definice výrazu, termínu Kmenový list. Co znamená odborný pojem Kmenový list z kategorie Účetnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kmenový list s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Kmenový list se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: definice, pojem, co znamená, formulace, slovo, termín, heslo, Kmenový list, wiki, význam slova, informace, slovník, synonymum, Účetnictví, význam, co to je

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Kmenový list? resp. co se skrývá pod slovem Kmenový list? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kmenový list, odpověď na dotaz co je to Kmenový list?. Víte např. kdo to je Penélope Cruz? Znáte a víte kdo je Karel Svoboda? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Kmenový list i v jiných kategoriích (než Účetnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.