Co je to?
Definice výrazu, termínu Kmenový list. Co znamená odborný pojem Kmenový list z kategorie Účetnictví?

Co je to Kmenový list? Význam slova

Co znamená termín Kmenový list? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kmenový list je cenný papír, který může být vydán pouze jako listina. Kmenový list mohou vydávat společnosti s ručením omezeným, jsou s ním spojena práva a povinnosti společníka. Může být převáděn rubopisem, vydává se pouze k podílu, který je neomezeně a nepodmíněně převoditelný.
S pomocí kmenového listu tak může být převeden podíl ve společnosti s ručením omezeným, aniž by se musely sepisovat smlouvy, svolávat valné hromady nebo provádět zápisy u notáře.

Význam slova, termín, co je to Kmenový list? Definice výrazu, termínu Kmenový list. Co znamená odborný pojem Kmenový list z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Kmenový list) můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Kmenový list patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: význam slova, wiki, slovo, co znamená, Účetnictví, význam, heslo, popis, vysvětlení, přesný výraz, termín, informace, slovník, Účetnictví, Kmenový list

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Kmenový list? resp. co znamená Kmenový list? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kmenový list, odpověď na dotaz co je to Kmenový list?. Víte např. kdo to je Neurotik? Znáte a víte kdo je Rezident? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Účetnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.