Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Roaming. Co znamená pojem Roaming z kategorie Počítače?

Co to je Roaming? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Roaming

Roaming je pojem z oblasti telekomunikací. Je to označení pro poskytování telekomunikačních služeb účastníkovi v jiné síti nebo v jiné zemi, než v které je účastník zaregistrován pro své telekomunikační služby.
Pokud se tedy ocitnete v oblasti, kde nemá váš operátor dostupný signál, najde váš mobilní telefon nejsilnější signál jiného operátora a zaregistruje se u něj. V rámci roamingu budete mít k dispozici stejné služby, jako máte u svého operátora. Rozdílné však budou ceny za poskytnuté služby.

Význam slova, termín, co je to Roaming? Odborný termín, výraz, slovo Roaming. Co znamená pojem Roaming z kategorie Počítače?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Roaming sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Roaming patří do sekce Počítače

Klíčová slova: Roaming, informace, přesný výraz, přesný význam, význam slova, Počítače, význam pojmu, Roaming, wiki, Počítače, formulace, slovník, co znamená, heslo, vysvětlení, popis

Co znamená pojem Roaming? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Roaming je poskytování telekomunikačních služeb účastníkovi v jiné síti (v jiné zemi), než kde má účastník zaregistrované svoje telekomunikační služby.
V praxi to znamená, že pokud se klient nachází mimo území, kde je dostupný signál domovského mobilního operátora, jeho mobilní telefon začne automaticky vyhledávat nejsilnější dostupný signál a zaregistruje se v nalezené síti. Přičemž je nutné, aby domovský mobilní operátor měl s operátorem, jehož služby chce mobilní telefon využívat, uzavřenou platnou roamingovou smlouvu.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Roaming? resp. co se přesně ukrývá za slovem Roaming? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roaming, odpověď na dotaz co je to Roaming?. Víte např. kdo to je Fantomas? Znáte a víte kdo je Jiří X. Doležal? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Roaming v jiné sekci než Počítače. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.