Co je to?
Definice odborného termínu, slova Inteligence. Co znamená pojem Inteligence z kategorie Psychologie?

Co je to Inteligence? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Inteligence

Inteligence je slovo pocházející z latinského označení pro poznání, rozlišení nebo pochopení. Jedná se o pojmenování předpokladů pro rozvoj myšlení, schopnost učení a přizpůsobivosti. Projevem inteligence je intelektový výkon.
Osobnost a inteligence jsou základem rozdílů mezi jednotlivými osobnostmi. Inteligence bývá určována počtem mozkových synapsí, ty vykazují lidé i zvířata stejně jako umělá inteligence.


Co je to Inteligence? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Inteligence. Co znamená pojem Inteligence z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Inteligence? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Inteligence je v sekci Psychologie

Klíčová slova: informace, význam, slovník, lexikon, odborné názvosloví, formulace, Inteligence, wiki, co je to Inteligence?, synonymum, heslo, odborný výraz, Psychologie, pojem, přesný význam, vysvětlení, význam slova, co to je


Pojem Inteligence je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Inteligence ve Wikipedii

Vyhledat výraz Inteligence ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Inteligence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inteligence ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Inteligence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Inteligence na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Inteligence například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Inteligence? resp. jaká je definice termínu Inteligence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inteligence, odpověď na dotaz co je to Inteligence?. Víte např. kdo to je Jiří Dienstbier? Znáte a víte kdo je Rudý John? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.