Co je to?
Definice výrazu Trestný čin. Co znamená odborný pojem Trestný čin z kategorie Právo?

Co to je Trestný čin? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Trestný čin?

Trestný čin je označení pro závažné úmyslné protiprávní jednání. Může se jednat o trestný čin z podstaty věci, kterým je například vražda, nebo o jednání, které by nebylo trestné, kdyby je nezakazoval zákon.
Trestné činy se dělí podle závažnosti na přestupy, které jsou nejméně závažné, přečiny, kdy se jedná o méně závažné protiprávní jednání, a zločiny. Jednotlivé druhy trestných činů definuje trestní zákoník.

Význam slova, termín, co je to Trestný čin? Definice výrazu Trestný čin. Co znamená odborný pojem Trestný čin z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Trestný čin je v sekci Právo

Klíčová slova: wiki, vysvětlení, slovník, přesný význam, co to je, význam slova, popis, co znamená, definice, slovo, přesný výraz, Trestný čin, význam, Trestný čin, význam pojmu, synonymum

Co označuje termín Trestný čin? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Trestný čin je označení pro jednání, kterým pachatel zásadním způsobem poškozuje nebo ohrožuje státní mocí chráněné zájmy a které proto stát trestá. Méně závažný delikt se nazývá přestupek.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Trestný čin? resp. co se přesně ukrývá za slovem Trestný čin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trestný čin, odpověď na dotaz co je to Trestný čin?. Víte např. kdo to je Hasič? Znáte a víte kdo je Broker? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Trestný čin v jiné sekci než Právo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.