Co je to?
Definice výrazu Trestný čin. Co znamená odborný pojem Trestný čin z kategorie Právo?

Co to je Trestný čin? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Trestný čin?

Trestný čin je označení pro závažné úmyslné protiprávní jednání. Může se jednat o trestný čin z podstaty věci, kterým je například vražda, nebo o jednání, které by nebylo trestné, kdyby je nezakazoval zákon.
Trestné činy se dělí podle závažnosti na přestupy, které jsou nejméně závažné, přečiny, kdy se jedná o méně závažné protiprávní jednání, a zločiny. Jednotlivé druhy trestných činů definuje trestní zákoník.

Význam slova, termín, co je to Trestný čin? Definice výrazu Trestný čin. Co znamená odborný pojem Trestný čin z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Trestný čin s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Trestný čin se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: synonymum, popis, význam pojmu, definice, Právo, Právo, přesný výraz, Trestný čin, význam, pojem, vysvětlení, heslo, formulace, Trestný čin, informace, přesný význam

Wikipedie píše o slovu Trestný čin?

Trestný čin je označení pro jednání, kterým pachatel zásadním způsobem poškozuje nebo ohrožuje státní mocí chráněné zájmy a které proto stát trestá. Méně závažný delikt se nazývá přestupek.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Trestný čin? resp. co přesně znamená slovo Trestný čin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trestný čin, odpověď na dotaz co je to Trestný čin?. Víte např. kdo to je Elton John? Znáte a víte kdo je Broker? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.