Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tlakový Holter. Co znamená pojem Tlakový Holter z kategorie Lékařství?

Co je to Tlakový Holter? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tlakový Holter?

Tlakový Holter je přístroj k potvrzení diagnózy vysokého tlaku. S jeho pomocí se také kontroluje účinnost léčby. Vyšetřovací metoda s pomocí tlakového Holtru je založena na zaznamenávání tlaku v pravidelných intervalech po celý den i noc.
Tento způsob vyšetření nezávisí na pacientově vědomí, takže výsledek není ovlivněn psychikou pacienta. Tlak je měřen nafukováním manžety tonometru, které probíhá samovolně. Manžeta je umístěna na paži, automatický tlakoměr se nachází v pouzdře na opasku.

Význam slova, termín, co je to Tlakový Holter? Definice odborného termínu, slova Tlakový Holter. Co znamená pojem Tlakový Holter z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Tlakový Holter je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam slova, Lékařství, Tlakový Holter, co znamená, Tlakový Holter, význam, vysvětlení, slovník, definice, slovo, popis, Lékařství, formulace, přesný výraz, wiki, informace

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Tlakový Holter? resp. co znamená Tlakový Holter? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tlakový Holter, odpověď na dotaz co je to Tlakový Holter?. Víte např. kdo to je Architekt? Znáte a víte kdo je Pokrytec? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.