Co je to?
Odborný výraz, definice slova Konformita. Co znamená pojem Konformita z kategorie Psychologie?

Co je to Konformita? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Konformita?

Konformita, slovo s významem podobnost či shodnost, znamená potlačit vlastní názory a projevy a přizpůsobit se pravidlům, názorům a chování, které převládají u většiny společnosti. Člověk žije v určitém společenství lidí a má tendenci chovat se tak, aby se vyhnul konfliktům.
Konformita bývá definována jako výsledek socializačního procesu. Pokud je však tento nadměrné povahy, potlačuje individualitu a může vést k nezodpovědnosti a povrchnosti.

Význam slova, termín, co je to Konformita? Odborný výraz, definice slova Konformita. Co znamená pojem Konformita z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Konformita doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Konformita se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: termín, popis, pojem, co znamená, wiki, vysvětlení, význam slova, co to je, význam, význam pojmu, Konformita, Konformita, definice, slovník, přesný výraz, heslo

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Konformita? resp. co vlastně znamená slovo Konformita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konformita, odpověď na dotaz co je to Konformita?. Víte např. kdo to je Otčím? Znáte a víte kdo je Alexandra Udženija? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.