Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo ASR. Co znamená pojem ASR z kategorie Technika?

Co to je ASR? Význam slova

Co znamená termín ASR? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Anglická zkratka ASR (Anti-Slip Regulation) označuje systém regulace prokluzu kol. Jedná se o rozšíření systému ABS a jeden ze systémů aktivní bezpečnosti kterým jsou vybaveny prakticky všechny nové automobily. ASR zlepšuje ovladatelnost a stabilitu vozu tím, že zabraňuje protáčení hnacích kol především při akceleraci. V případě, že systém indikuje protáčení kol, sníží kroutící moment přenášený na kola buď přibržděním kol (dnes již méně využívaná varianta) nebo snížením výkonu motoru případně zkombinuje obě možnosti.

Význam slova, termín, co je to ASR? Odborný termín, výraz, slovo ASR. Co znamená pojem ASR z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova ASR sdílet s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz ASR je v kategorii Technika

Klíčová slova: přesný význam, termín, popis, vysvětlení, význam slova, wiki, co znamená, ASR, formulace, význam pojmu, slovo, slovník, Technika, synonymum, informace

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu ASR? resp. co znamená slovo ASR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ASR, odpověď na dotaz co je to ASR?. Víte např. kdo to je Ajťák? Znáte a víte kdo je Lapiduch? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.