Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo ASR. Co znamená pojem ASR z kategorie Technika?

Co to je ASR? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla ASR?

Anglická zkratka ASR (Anti-Slip Regulation) označuje systém regulace prokluzu kol. Jedná se o rozšíření systému ABS a jeden ze systémů aktivní bezpečnosti kterým jsou vybaveny prakticky všechny nové automobily. ASR zlepšuje ovladatelnost a stabilitu vozu tím, že zabraňuje protáčení hnacích kol především při akceleraci. V případě, že systém indikuje protáčení kol, sníží kroutící moment přenášený na kola buď přibržděním kol (dnes již méně využívaná varianta) nebo snížením výkonu motoru případně zkombinuje obě možnosti.

Význam slova, termín, co je to ASR? Odborný termín, výraz, slovo ASR. Co znamená pojem ASR z kategorie Technika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem ASR s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín ASR je v kategorii Technika

Klíčová slova: Technika, formulace, Technika, heslo, slovník, význam pojmu, popis, wiki, přesný výraz, přesný význam, definice, informace, pojem, synonymum, co znamená, význam

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená ASR? resp. co znamená výraz ASR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ASR, odpověď na dotaz co je to ASR?. Víte např. kdo to je Josef Mašín? Znáte a víte kdo je Sirotek? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu ASR i v jiných kategoriích (než Technika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.