Co je to?
Definice odborného termínu, slova Píštěl. Co znamená pojem Píštěl z kategorie Nemoce?

Co je to Píštěl? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Píštěl

Píštěl je lékařské označení pro propojení mezi cévami nebo orgány a může vystupovat i ven na kůži. Jedná se o nepřirozené propojení v podobě kanálku. Píštěl může být závažný zdravotní problém, ale někdy se píštěle tvoří úmyslně chirurgicky a jsou součástí léčby některých chorob. Umělé vytvoření píštěle se využívá například při chronickém selhávání ledvin. Slouží k vytvoření lepších podmínek pro hemodialýzu tím, že se uměle propojí žíla a tepna.
Vznikající píštěle se často vyskytují při Crohnové chorobě. Píštěle zde spojují střevo s jinou částí střeva nebo nějakým orgánem.

Význam slova, termín, co je to Píštěl? Definice odborného termínu, slova Píštěl. Co znamená pojem Píštěl z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Píštěl patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: formulace, co to je, Píštěl, heslo, slovo, význam slova, wiki, přesný výraz, přesný význam, popis, Nemoce, význam, synonymum, pojem, vysvětlení, Nemoce

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Píštěl? resp. co přesně znamená slovo Píštěl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Píštěl, odpověď na dotaz co je to Píštěl?. Víte např. kdo to je Horymír? Znáte a víte kdo je Řezník? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.