Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ebola. Co znamená pojem Ebola z kategorie Nemoce?

Co to je Ebola? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ebola?

Ebola je krvácivá horečka virového původu. Napadá především lidi, popř. další primáty. Je to jedno z nejnebezpečnějších onemocnění, které lidstvo zná. Název Ebola pochází od jména řeky v oblasti, kde se horečka poprvé objevila. Původcem Eboly je filovirus, jehož účinky se začínají projevovat dva nebo tři týdny po nákaze.
Příznaky jsou vysoká horečka, bolesti krku, hlavy a svalů. Po nich přicházejí nevolnosti, zvracení a průjmy. Zhoršuje se funkce jater a ledvin a dochází ke krvácení a úmrtí. Ebola je nakažlivá, epidemie se rychle šíří.

Význam slova, termín, co je to Ebola? Odborný termín, výraz, slovo Ebola. Co znamená pojem Ebola z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Ebola můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Ebola je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: termín, wiki, co znamená, slovo, Nemoce, slovník, informace, definice, pojem, Ebola, význam slova, formulace, Nemoce, přesný význam, Ebola, synonymum

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Ebola?

Ebola (též krvácivá horečka ebola) je virové onemocnění ze skupiny krvácivých (hemoragických) horeček, které napadá lidi a některé další primáty. Představuje jednu z nejnebezpečnějších nákaz, s jakou se kdy lidstvo setkalo. Jeho původcem je filovirus ebola. Dosud největší epidemie této nemoci s největším počtem úmrtí propukla na přelomu let 2013 a 2014 v západní Africe. Symptomy se obvykle začínají projevovat dva až tři týdny po nákaze virem, a to horečkou, bolestí v krku, bolestmi svalů a bolestí hlavy. Dále typicky následuje nevolnost, zvracení a průjem, společně se zhoršeným fungováním jater a ledvin. V této fázi začínají mít někteří lidé problémy s krvácením.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Ebola? resp. jaká je definice termínu Ebola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ebola, odpověď na dotaz co je to Ebola?. Víte např. kdo to je Radovan Vítek? Znáte a víte kdo je Václav Moravec? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.