Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ebola. Co znamená pojem Ebola z kategorie Nemoce?

Co to je Ebola? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ebola?

Ebola je krvácivá horečka virového původu. Napadá především lidi, popř. další primáty. Je to jedno z nejnebezpečnějších onemocnění, které lidstvo zná. Název Ebola pochází od jména řeky v oblasti, kde se horečka poprvé objevila. Původcem Eboly je filovirus, jehož účinky se začínají projevovat dva nebo tři týdny po nákaze.
Příznaky jsou vysoká horečka, bolesti krku, hlavy a svalů. Po nich přicházejí nevolnosti, zvracení a průjmy. Zhoršuje se funkce jater a ledvin a dochází ke krvácení a úmrtí. Ebola je nakažlivá, epidemie se rychle šíří.

Význam slova, termín, co je to Ebola? Odborný termín, výraz, slovo Ebola. Co znamená pojem Ebola z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Ebola patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: pojem, co znamená, vysvětlení, Ebola, význam, význam slova, slovo, Nemoce, popis, slovník, informace, synonymum, přesný výraz, definice, termín, co to je

Co znamená pojem Ebola? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Ebola (též krvácivá horečka ebola) je virové onemocnění ze skupiny krvácivých (hemoragických) horeček, které napadá lidi a některé další primáty. Představuje jednu z nejnebezpečnějších nákaz, s jakou se kdy lidstvo setkalo. Jeho původcem je filovirus ebola. Dosud největší epidemie této nemoci s největším počtem úmrtí propukla na přelomu let 2013 a 2014 v západní Africe. Symptomy se obvykle začínají projevovat dva až tři týdny po nákaze virem, a to horečkou, bolestí v krku, bolestmi svalů a bolestí hlavy. Dále typicky následuje nevolnost, zvracení a průjem, společně se zhoršeným fungováním jater a ledvin. V této fázi začínají mít někteří lidé problémy s krvácením.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Ebola? resp. jaký je význam pojmu Ebola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ebola, odpověď na dotaz co je to Ebola?. Víte např. kdo to je Markéta Procházková? Znáte a víte kdo je Václav Moravec? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Ebola i v jiných kategoriích (než Nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.