Co je to?
Definice výrazu Xantan E 415. Co znamená odborný pojem Xantan E 415 z kategorie Jídlo?

Co to je Xantan E 415? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Xantan E 415?

Xantan je polysacharid, který se pod označením E 415 nebo xanthanová guma přidává do jogurtů, sýrů a jiných potravin. Používá se jako stabilizátor nebo zahušťovadlo a je považován za bezpečný. Vyrábí se fermentací z kukuřice nebo sóji. Jedná se o látku považovanou za bezpečnou, je povolena i v dětské výživě.

Význam slova, termín, co je to Xantan E 415? Definice výrazu Xantan E 415. Co znamená odborný pojem Xantan E 415 z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Xantan E 415 je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, popis, slovník, synonymum, co znamená, informace, formulace, význam, Jídlo, Xantan E 415, význam slova, vysvětlení, slovo, wiki, pojem, heslo

Co označuje termín Xantan E 415? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Xanthan (xanthanová guma) je polysacharid s vysokou molekulovou hmotností, který se vyrábí pomocí fermentace sacharidů kulturou bakterie Xanthomonas campestris. Produkt se vyčistí alkoholem a dále vysuší a rozemele. Používá se např. do jogurtů a sýrů jako přídavná látka do potravin (pod názvem E 415).

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Xantan E 415? resp. co vlastně znamená slovo Xantan E 415? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xantan E 415, odpověď na dotaz co je to Xantan E 415?. Víte např. kdo to je Monika Absolonová? Znáte a víte kdo je Magor? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.