Co je to?
Definice výrazu, termínu Křest. Co znamená odborný pojem Křest z kategorie Náboženství?

Co je to Křest? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Křest?

Křest je slovo pocházející ze staré němčiny a označuje obřadní omývání vodou, které se používá v náboženství, především v křesťanství a židovském náboženství. Pro křesťany křest představuje očištění a jednotu s Kristem. Křest je také jednou ze svátostí, připomíná Jana Křtitele, který pokřtil v řece Jordán samotného Ježíše. Křest se tradičně provádí ponořením do svěcené vody, poléváním nebo kropením. Po křtu se člověk stává křesťanem a jen pokřtěný může přijímat další svátosti.

Význam slova, termín, co je to Křest? Definice výrazu, termínu Křest. Co znamená odborný pojem Křest z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Křest patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, význam, pojem, heslo, co to je, informace, význam pojmu, termín, definice, synonymum, Křest, Náboženství, slovo, slovník, vysvětlení

Co znamená pojem Křest? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Křest (asi ze starohornoněmeckého Krist - Kristus; řecky βάπτισμα [váptisma] ponoření < βαπτίζειν [vaptízo] nořit, ponořovat) je obřad očištění vodou (praktikovaný většinou skrze ponoření, někdy skrze omytí), užívaný v některých východních náboženstvích (např. sikhismu nebo hinduismu), v určitých historických skupinách židovství a především křesťanství.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Křest? resp. co přesně znamená slovo Křest? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křest, odpověď na dotaz co je to Křest?. Víte např. kdo to je Outsider? Znáte a víte kdo je Petra Procházková? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.