Co je to?
Definice výrazu, termínu Křest. Co znamená odborný pojem Křest z kategorie Náboženství?

Co je to Křest? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Křest?

Křest je slovo pocházející ze staré němčiny a označuje obřadní omývání vodou, které se používá v náboženství, především v křesťanství a židovském náboženství. Pro křesťany křest představuje očištění a jednotu s Kristem. Křest je také jednou ze svátostí, připomíná Jana Křtitele, který pokřtil v řece Jordán samotného Ježíše. Křest se tradičně provádí ponořením do svěcené vody, poléváním nebo kropením. Po křtu se člověk stává křesťanem a jen pokřtěný může přijímat další svátosti.

Význam slova, termín, co je to Křest? Definice výrazu, termínu Křest. Co znamená odborný pojem Křest z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Křest? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Křest se nachází v kategorii Náboženství

Co znamená pojem Křest? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Křest (asi ze starohornoněmeckého Krist - Kristus; řecky βάπτισμα [váptisma] ponoření < βαπτίζειν [vaptízo] nořit, ponořovat) je obřad očištění vodou (praktikovaný většinou skrze ponoření, někdy skrze omytí), užívaný v některých východních náboženstvích (např. sikhismu nebo hinduismu), v určitých historických skupinách židovství a především křesťanství.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: popis, pojem, heslo, slovník, co znamená, význam pojmu, Náboženství, informace, popis, termín, přesný význam, definice, význam slova, vysvětlení, slovo

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Křest? resp. co znamená Křest? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křest, odpověď na dotaz co je to Křest?. Víte např. kdo to je Správní orgán? Znáte a víte kdo je Mládek? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.