Co je to?
Definice výrazu, termínu Křest. Co znamená odborný pojem Křest z kategorie Náboženství?

Co je to Křest? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Křest

Křest je slovo pocházející ze staré němčiny a označuje obřadní omývání vodou, které se používá v náboženství, především v křesťanství a židovském náboženství. Pro křesťany křest představuje očištění a jednotu s Kristem. Křest je také jednou ze svátostí, připomíná Jana Křtitele, který pokřtil v řece Jordán samotného Ježíše. Křest se tradičně provádí ponořením do svěcené vody, poléváním nebo kropením. Po křtu se člověk stává křesťanem a jen pokřtěný může přijímat další svátosti.

Význam slova, termín, co je to Křest? Definice výrazu, termínu Křest. Co znamená odborný pojem Křest z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Křest se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: význam slova, Křest, Náboženství, synonymum, wiki, definice, popis, co znamená, slovník, Náboženství, vysvětlení, co to je, slovo, přesný význam, Křest, pojem

Co znamená pojem Křest? Výraz, definice slova z Wikipedie

Křest (asi ze starohornoněmeckého Krist - Kristus; řecky βάπτισμα [váptisma] ponoření < βαπτίζειν [vaptízo] nořit, ponořovat) je obřad očištění vodou (praktikovaný většinou skrze ponoření, někdy skrze omytí), užívaný v některých východních náboženstvích (např. sikhismu nebo hinduismu), v určitých historických skupinách židovství a především křesťanství.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Křest? resp. co přesně označuje termín Křest? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křest, odpověď na dotaz co je to Křest?. Víte např. kdo to je Hana Maciuchová? Znáte a víte kdo je Petra Procházková? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Křest hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.