Co je to?
Definice odborného termínu, slova Wap. Co znamená pojem Wap z kategorie Internet?

Co je to Wap? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Wap?

Wap je sada protokolů, které umožňují jednodušším mobilním telefonům a podobným zařízením přístup k internetu. Wap se dá rozložit jako zkratka slov Wireless Application Protocol. Tyto protokoly byly vyvinuty společností Wap Forum v roce 1998. Roku 2002 se vývoj společnosti přesunul ke společnosti Open Mobile Alliance.
Wap byl vytvořen k fungování na slabších zařízeních, které mají menší paměť, malé rozlišení obrazovky, pouze číselnou klávesnici či slabý procesor. Wap předpokládá, že na daném mobilním telefonu bude fungovat alespoň aplikace podobná WWW prohlížeči zvaná microbrowser.

Význam slova, termín, co je to Wap? Definice odborného termínu, slova Wap. Co znamená pojem Wap z kategorie Internet?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Wap je v kategorii Internet

Klíčová slova: formulace, informace, termín, definice, význam pojmu, přesný výraz, význam, vysvětlení, slovník, popis, význam slova, wiki, slovo, co znamená, heslo, Internet

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Wap? resp. co to je Wap? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wap, odpověď na dotaz co je to Wap?. Víte např. kdo to je Kapsář? Znáte a víte kdo je Jindřich Forejt? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Internet). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem