Co je to?
Definice výrazu Holotropní dýchání. Co znamená odborný pojem Holotropní dýchání z kategorie Psychologie?

Co to je Holotropní dýchání? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Holotropní dýchání

Holotropní dýchání je název metody ze 70. let 20. století. Jejím autorem je Stanislav Grof, psychiatr a psycholog, který tuto metodu vyvinul společně se svou ženou. Jedná se o terapeutický postup, při kterém mají být vyvolány jiné stavy vědomí pomocí velmi intenzivního dýchání či zadržování dechu.
Holotropní dýchání má přinášet zcelující zážitky, podobné účinkům psychotropních látek.

Význam slova, termín, co je to Holotropní dýchání? Definice výrazu Holotropní dýchání. Co znamená odborný pojem Holotropní dýchání z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Holotropní dýchání) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Holotropní dýchání patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: přesný význam, formulace, heslo, popis, význam slova, Psychologie, synonymum, definice, slovo, význam, význam pojmu, vysvětlení, co to je, co znamená, přesný výraz, termín

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Holotropní dýchání? resp. jaká je definice slova Holotropní dýchání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Holotropní dýchání, odpověď na dotaz co je to Holotropní dýchání?. Víte např. kdo to je Ovčan? Znáte a víte kdo je Megera? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Holotropní dýchání v jiné sekci než Psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.