Co je to?
Definice výrazu Junta. Co znamená odborný pojem Junta z kategorie Politika?

Co to je Junta? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Junta

Junta je pojem užívaný především v zemích s převahou španělsky a portugalsky mluvících obyvatel. V latině toto slovo znamenalo spojení, sloučení, v nynější praxi jde o komisi, výbor nebo radu.
Portugalci tento termín používají pro obecní radu, většinou je však vládní částí nebo dokonce celou vládou. Historicky vychází junta z původních útvarů vytvořených ve Španělsku. Měly představovat administrativní vládu v době španělské války za nezávislost proti Napoleonovi. Později se pojem používal spíše pro označování vlád v latinskoamerických zemích.

Význam slova, termín, co je to Junta? Definice výrazu Junta. Co znamená odborný pojem Junta z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Junta patří do sekce Politika

Klíčová slova: Politika, popis, Politika, pojem, význam slova, přesný výraz, Junta, termín, wiki, slovo, formulace, význam, synonymum, slovník, informace, co to je

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Junta? resp. jaká je definice termínu Junta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Junta, odpověď na dotaz co je to Junta?. Víte např. kdo to je Zaměstnanec? Znáte a víte kdo je Casanova? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.