Co je to?
Definice výrazu Junta. Co znamená odborný pojem Junta z kategorie Politika?

Co to je Junta? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Junta

Junta je pojem užívaný především v zemích s převahou španělsky a portugalsky mluvících obyvatel. V latině toto slovo znamenalo spojení, sloučení, v nynější praxi jde o komisi, výbor nebo radu.
Portugalci tento termín používají pro obecní radu, většinou je však vládní částí nebo dokonce celou vládou. Historicky vychází junta z původních útvarů vytvořených ve Španělsku. Měly představovat administrativní vládu v době španělské války za nezávislost proti Napoleonovi. Později se pojem používal spíše pro označování vlád v latinskoamerických zemích.

Význam slova, termín, co je to Junta? Definice výrazu Junta. Co znamená odborný pojem Junta z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Junta? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Junta je v kategorii Politika

Klíčová slova: co to je, přesný význam, přesný výraz, Politika, co znamená, slovník, heslo, wiki, informace, synonymum, slovo, význam, pojem, význam slova, formulace, význam pojmu

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Junta? resp. jaký je význam pojmu Junta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Junta, odpověď na dotaz co je to Junta?. Víte např. kdo to je Martin Bursík? Znáte a víte kdo je Casanova? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.