Co je to?
Definice výrazu, termínu Socialismus. Co znamená odborný pojem Socialismus z kategorie Politika?

Co je to Socialismus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Socialismus?

Socialismus je hnutí i idea, jejichž cílem je změna kapitalistického řádu se soukromým vlastnictvím na společenským systém se společným vlastnictvím. Základem je dosáhnout spravedlnosti, rovnosti a solidarity reformami sociálního systéme, popřípadě radikálněji revolucí. Jde o celkové změny majetkového stavu, práva, hospodářství, systému vzdělání a celkového řízení státu.
Socialismus je reakcí na rozvoj průmyslu, charakteristickými znaky jsou společné vlastnictví, plánované hospodářství, kolektivismus a politická ideologie.

Význam slova, termín, co je to Socialismus? Definice výrazu, termínu Socialismus. Co znamená odborný pojem Socialismus z kategorie Politika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Socialismus se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: popis, pojem, wiki, synonymum, Socialismus, heslo, přesný výraz, definice, co znamená, Politika, vysvětlení, informace, význam, slovo, přesný význam, formulace

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Socialismus? resp. co přesně znamená slovo Socialismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Socialismus, odpověď na dotaz co je to Socialismus?. Víte např. kdo to je Leoš Mareš? Znáte a víte kdo je Fanatik? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.