Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chronologie. Co znamená pojem Chronologie z kategorie Různé?

Co to je Chronologie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Chronologie

Chronologie je název vědy, která se zabývá měřením času a k tomu používanými předměty a postupy. Jedná se o pomocnou historickou vědu, jejíž název pochází z řeckého chronos – čas.
Chronologie má několik druhů: jednotkami času se zabývá matematická neboli astrologická chronologie, historická chronologie se věnuje vývoji způsobů dělení času a jeho měření v různých obdobích a kulturách z praktického i teoretického hlediska.

Význam slova, termín, co je to Chronologie? Odborný termín, výraz, slovo Chronologie. Co znamená pojem Chronologie z kategorie Různé?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Chronologie doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Chronologie se nachází v sekci Různé

Klíčová slova: co to je, Různé, co znamená, slovník, význam slova, Různé, wiki, synonymum, vysvětlení, význam pojmu, Chronologie, pojem, význam, formulace, heslo, popis

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Chronologie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Chronologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chronologie, odpověď na dotaz co je to Chronologie?. Víte např. kdo to je Marcela Augustová? Znáte a víte kdo je Reverend? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Chronologie v jiné sekci než Různé. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.