Co je to?
Definice výrazu, termínu Freeware. Co znamená odborný pojem Freeware z kategorie Software?

Co je to Freeware? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Freeware

Freeware je označení pro programy, které lze používat bezplatně a také je šířit, ovšem při dodržení určitých podmínek. Tvůrci freeware si ponechávají svá autorská práva, často požadují také povinnou registraci uživatele. Někdy je omezeno další rozšiřování programu. Za jakých podmínek je freeware bezplatný, je určeno konkrétní licenční smlouvou. Autoři většinou nepovolují úpravy programu a bezplatné použití může být určeno jen pro nekomerční využití, osobní potřebu či pro vzdělávání a podobně.

Význam slova, termín, co je to Freeware? Definice výrazu, termínu Freeware. Co znamená odborný pojem Freeware z kategorie Software?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Freeware můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Freeware je v sekci Software

Klíčová slova: informace, význam slova, význam, Software, definice, Software, heslo, popis, přesný výraz, pojem, přesný význam, termín, co to je, vysvětlení, Freeware, Freeware

Ve Wikipedii se o termínu Freeware píše následující

Freeware je proprietární software, který je distribuován bezplatně (či za symbolickou odměnu typu poslání pohlednice, mnohdy autor umožňuje (ale nevyžaduje) v případě spokojenosti zaslání finančního daru), někdy hovoříme o typu softwarové licence. Podmínky bezplatného používání a šíření jsou definovány v licenční smlouvě, která je často specifická pro každý freeware.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Freeware? resp. co přesně znamená slovo Freeware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Freeware, odpověď na dotaz co je to Freeware?. Víte např. kdo to je Bigfoot? Znáte a víte kdo je Barbora Špotáková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Software). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.