Co je to?
Definice výrazu SUV. Co znamená odborný pojem SUV z kategorie Zkratky?

Co to je SUV? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu SUV

SUV je typ osobních automobilů. SUV je zkratka anglického výrazu Sport Utility Vehicle, což znamená sportovní užitkové vozidlo. SUV v sobě spojuje terénní a běžné osobní auto, je celkově mohutnější a větší než běžná auta, je lépe přizpůsobeno i pro pohyb v obtížném terénu, ale nejedná se přímo o terénní vůz - pojmy terénní vůz a SUV bývají někdy zaměňovány.

Význam slova, termín, co je to SUV? Definice výrazu SUV. Co znamená odborný pojem SUV z kategorie Zkratky?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu SUV? Pak se o ní podělte s kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo SUV patří do sekce Zkratky

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, SUV, co to je, Zkratky, popis, slovo, synonymum, Zkratky, formulace, slovník, význam, co znamená, SUV, význam slova, přesný význam

Co znamená pojem SUV? Definice slova, termínu z Wikipedie

SUV je zkratka pro Sport utility vehicle, tedy sportovní užitkové vozidlo. SUV kombinují výhody terénních vozidel, tedy schopnost pohybu i mimo silnice, robustnost či větší vnitřní a zavazadlový prostor s pozitivními vlastnostmi silničních osobních vozidel (komfort, ovladatelnost na silnici). Oproti běžným automobilům mají však i některé nevýhody. V českém prostředí bývají vozidla kategorie SUV s těmi terénními často mylně zaměňována. U SUV zcela nepřevládá ani ryze terénní ani ryze sportovní či užitná složka jejich použití - jsou navrženy tak, aby se mohly pohodlně pohybovat jak v městském prostředí tak mimo pozemní komunikace.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova SUV? resp. co se přesně ukrývá za slovem SUV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SUV, odpověď na dotaz co je to SUV?. Víte např. kdo to je Notář? Znáte a víte kdo je Derviš? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Zkratky). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde