Co je to?
Definice výrazu, termínu Hematurie. Co znamená odborný pojem Hematurie z kategorie Lékařství?

Co je to Hematurie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hematurie?

Hematurie je pojmenování výskytu krve v moči. Zjistit ji lze zrakem nebo laboratorním vyšetřením. Důvodem výskytu krve v moči může být onemocnění některé části močového ústrojí. Jde například o nemoci ledvinných klubíček, infekci močových cest, ledvin, u mužů i prostaty a dalších onemocnění. K hematurii někdy dochází i po úrazu nebo přílišné zátěži či po užívání některých léků.
Laboratorní vyšetření může odhalit původce na základě tvaru červených krvinek v moči, následovat mohou další vyšetření jako je například endoskopie močového měchýře a močových cest. Většinou se začíná rozbory moči a krevními testy, po nich následuje ultrazvukové vyšetření a rentgen, popřípadě CT.

Význam slova, termín, co je to Hematurie? Definice výrazu, termínu Hematurie. Co znamená odborný pojem Hematurie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Hematurie? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Hematurie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: slovo, termín, význam slova, synonymum, wiki, definice, Hematurie, co to je, co znamená, informace, význam, význam pojmu, formulace, Lékařství, heslo, slovník

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Hematurie? resp. co to je Hematurie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hematurie, odpověď na dotaz co je to Hematurie?. Víte např. kdo to je Clint Eastwood? Znáte a víte kdo je Rejžek? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.