Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ledek. Co znamená pojem Ledek z kategorie Chemie?

Co je to Ledek? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ledek?

Ledek je běžné označení pro nerost nitronatrit, chemicky dusičnan sodný. Průmyslově byl využíván jako hnojivo. Je rozpustný ve vodě a pod označením E 251 se používá jako konzervant v masných výrobcích. Hlavní naleziště ledku je v Chile.

Význam slova, termín, co je to Ledek? Definice odborného termínu, slova Ledek. Co znamená pojem Ledek z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ledek s přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Ledek je v kategorii Chemie

Co znamená pojem Ledek? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dusičnan (ledek, nitrát) je sůl kyseliny dusičné, obsahují tedy aniont NO3- o molární hmotnosti 62,01 gramů na mol. Jelikož jsou ledky bohaté na dusík, podstatná část vyrobených dusičnanů se užívá jako hnojiva. Tyto látky mají rovněž vlastnosti oxidačních činidel, proto se užívají v pyrotechnice, kupříkladu na výrobu střelného prachu aj. Dusičnany se vyskytují i v přírodě, existuje několik nerostů s dusičnany, avšak jejich těžba by nebyla schopna pokrýt celosvětovou spotřebu, proto se vyrábí uměle. Dusičnany jsou zastoupeny i v mořské vodě, viz mapu zastoupení. Nadměrné zastoupení dusičnanu v mořské vodě umožňuje život fytoplanktonu (například v oblasti Aljašky), nadměrné zastoupení ve sladké vodě (zejména jezerech) způsobuje množení řas a sinic Téměř všechny dusičnany jsou ve vodě dobře rozpustné.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: pojem, popis, co znamená, vysvětlení, význam, slovník, význam slova, definice, synonymum, informace, přesný význam, Chemie, přesný výraz, wiki, formulace

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Ledek? resp. co znamená slovo Ledek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ledek, odpověď na dotaz co je to Ledek?. Víte např. kdo to je Hoggy? Znáte a víte kdo je Recep Tayyip Erdogan? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Chemie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.