Co je to?
Definice výrazu Idyla. Co znamená odborný pojem Idyla z kategorie Literatura?

Co to je Idyla? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Idyla?

Idyla je pojem pocházející z řečtiny, dá se přeložit jako kratší báseň. Děj tohoto literárního útvaru se odehrává na venkově. Inspirací pro název byly Theokritovy Idyly, krátké básně z venkovského a pastýřského prostředí.
Pojem idyla je využíván i dalšími druhy umění, jako je hudba nebo výtvarné umění. V hudbě jde především o témata z venkovského života, ve výtvarném umění jsou zobrazovány předměty nebo lidé v idylickém prostředí venkova.

Význam slova, termín, co je to Idyla? Definice výrazu Idyla. Co znamená odborný pojem Idyla z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Idyla s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Idyla se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: Literatura, wiki, význam pojmu, přesný význam, heslo, informace, slovník, význam slova, formulace, přesný výraz, Idyla, Literatura, význam, Idyla, slovo, pojem

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Idyla? resp. co vlastně znamená slovo Idyla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Idyla, odpověď na dotaz co je to Idyla?. Víte např. kdo to je Preceptor? Znáte a víte kdo je Petr Čech? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Idyla i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.