Co je to?
Definice výrazu Idyla. Co znamená odborný pojem Idyla z kategorie Literatura?

Co to je Idyla? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Idyla

Idyla je pojem pocházející z řečtiny, dá se přeložit jako kratší báseň. Děj tohoto literárního útvaru se odehrává na venkově. Inspirací pro název byly Theokritovy Idyly, krátké básně z venkovského a pastýřského prostředí.
Pojem idyla je využíván i dalšími druhy umění, jako je hudba nebo výtvarné umění. V hudbě jde především o témata z venkovského života, ve výtvarném umění jsou zobrazovány předměty nebo lidé v idylickém prostředí venkova.


Co je to Idyla? Význam slova, termín, Definice výrazu Idyla. Co znamená odborný pojem Idyla z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Idyla se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: wiki, názvosloví, přesný výraz, odborné názvosloví, informace, Idyla, pojem, formulace, Literatura, význam pojmu, heslo, co je to Idyla?, co znamená, slovník, termín, přesný význam, slovo, odborný výraz


Pojem Idyla je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít pojem Idyla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Idyla ve Wikipedii

Hledat termín Idyla ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Idyla ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Idyla ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Idyla ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Idyla například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Idyla? resp. jaký je přesný význam slova Idyla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Idyla, odpověď na dotaz co je to Idyla?. Víte např. kdo to je Bivoj? Znáte a víte kdo je Rejžek? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.