Co je to?
Definice výrazu, termínu Cicer. Co znamená odborný pojem Cicer z kategorie Jídlo?

Co je to Cicer? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Cicer?

Cicer čili cizrna patří k rodu bobovitých rostlin. Doposud je známo přes 40 druhů. Jeden z druhů, známý pod názvem římský hrách, je používán již od pradávna a pěstuje se jako luštěnina.
Cicer je jednoletá nebo vytrvalá bylina, jejímž plodem je lusk s až deseti kulovitými semeny. Jedná se o třetí nejvýznamnější luštěninu na světě, pocházející z Turecka nebo Sýrie. Největším producentem je Indie.

Význam slova, termín, co je to Cicer? Definice výrazu, termínu Cicer. Co znamená odborný pojem Cicer z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Cicer s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Cicer se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: termín, pojem, heslo, význam, Jídlo, co znamená, definice, informace, význam pojmu, Cicer, slovo, Cicer, vysvětlení, význam slova, wiki, popis

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Cicer?

Cicer (Cizrna) je rod rostlin z čeledi bobovité a jediný rod tribu Cicereae. Jsou to jednoleté nebo vytrvalé byliny se složenými listy a motýlovitými květy. Je známo přibližně 43 druhů. Rod je rozšířen v jihovýchodní Evropě, Asii, severovýchodní Africe a Arábii. Druh cizrna beraní (Cicer arietinum), známý také jako římský hrách, byl domestikován již v dávných dobách a je pěstován jako luštěnina.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Cicer? resp. co přesně znamená slovo Cicer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cicer, odpověď na dotaz co je to Cicer?. Víte např. kdo to je Teplouš? Znáte a víte kdo je Šiva? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.