Co je to?
Definice výrazu, termínu Server. Co znamená odborný pojem Server z kategorie Internet?

Co je to Server? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Server

Slovem server se v informatice označuje ve většině případů jeden počítač, který má na starosti poskytování služeb nebo správu počítačového programu, jenž tyto služby vykonává. Servery mohou být umístěny ve speciálně vyčleněné místnosti nebo volně. Speciální místnost se označuje jako serverovna. Server služby dále distribuuje ke klientům.
Počítače určené pro server by měly být výkonnější, než počítače pro běžné uživatele, protože musí utáhnout mnohem náročnější operace. Z toho důvodu se může stát, že se spojí několik počítačů do počítačového clusteru za pomoci speciálního softwaru.

Význam slova, termín, co je to Server? Definice výrazu, termínu Server. Co znamená odborný pojem Server z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Server) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Server patří do sekce Internet

Klíčová slova: termín, Internet, vysvětlení, slovo, co znamená, co to je, wiki, Server, informace, přesný význam, slovník, Internet, význam pojmu, přesný výraz, formulace

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Server? resp. jaký je přesný význam slova Server? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Server, odpověď na dotaz co je to Server?. Víte např. kdo to je Hermafrodit? Znáte a víte kdo je Ivan Vladimirovič Mičurin? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Server i v jiných kategoriích (než Internet). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.