Co je to?
Definice odborného termínu, slova Apsida. Co znamená pojem Apsida z kategorie Stavebnictví?

Co je to Apsida? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Apsida?

Apsida je název pro zakončení tzv. kněžiště u církevních staveb pocházejících převážně z románského období. Jedna stavba může mít i více apsid. V překladu z řečtiny je apsida oblouk, zaoblení či výklenek. Může mít půlkruhový nebo podkovovitý tvar.
Apsidy byly používány již v době římské antiky v lázních, bazilikách i chrámech, kde do nich byly umísťovány sochy různých bohů nebo populárních osobností. Klenba těchto staveb je polokopulovitá a vyzdobená nástěnnými malbami. V apsidě se nachází jedno nebo více oken tvořených špaletami, které se do obou stran rozšiřují.

Význam slova, termín, co je to Apsida? Definice odborného termínu, slova Apsida. Co znamená pojem Apsida z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Apsida s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Apsida se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, definice, pojem, Apsida, Stavebnictví, přesný výraz, heslo, wiki, přesný význam, popis, formulace, Apsida, synonymum, význam pojmu, termín, slovo

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Apsida? resp. co přesně znamená slovo Apsida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apsida, odpověď na dotaz co je to Apsida?. Víte např. kdo to je Zlatokopka? Znáte a víte kdo je Sámo? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.