Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Statutární město. Co znamená pojem Statutární město z kategorie Právo?

Co to je Statutární město? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Statutární město

Statutární město je oficiální pojmenování města, které má správu organizovanou podle městské vyhlášky, popřípadě se jedná o město, které má statut města a je řízeno podle pravidel zemského zákona.
Statutární město se dále může členit na další samosprávné prvky, které vymezuje statut města. I hlavní město Praha je podle zákona statutárním městem. Vydat statut města může být buď právem, nebo povinností města.

Význam slova, termín, co je to Statutární město? Odborný termín, výraz, slovo Statutární město. Co znamená pojem Statutární město z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Statutární město? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Statutární město je v kategorii Právo

Klíčová slova: synonymum, popis, pojem, přesný význam, co znamená, informace, význam, Právo, slovo, popis, význam slova, vysvětlení, význam pojmu, termín, co to je

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Statutární město? resp. jaká je definice termínu Statutární město? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Statutární město, odpověď na dotaz co je to Statutární město?. Víte např. kdo to je Mladistvý? Znáte a víte kdo je Hoggy? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.