Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Statutární město. Co znamená pojem Statutární město z kategorie Právo?

Co to je Statutární město? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Statutární město?

Statutární město je oficiální pojmenování města, které má správu organizovanou podle městské vyhlášky, popřípadě se jedná o město, které má statut města a je řízeno podle pravidel zemského zákona.
Statutární město se dále může členit na další samosprávné prvky, které vymezuje statut města. I hlavní město Praha je podle zákona statutárním městem. Vydat statut města může být buď právem, nebo povinností města.

Význam slova, termín, co je to Statutární město? Odborný termín, výraz, slovo Statutární město. Co znamená pojem Statutární město z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Statutární město je v kategorii Právo

Klíčová slova: synonymum, význam, slovo, wiki, vysvětlení, význam slova, Statutární město, heslo, termín, přesný význam, Právo, informace, co to je, Právo, slovník, Statutární město

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Statutární město? resp. co vlastně znamená slovo Statutární město? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Statutární město, odpověď na dotaz co je to Statutární město?. Víte např. kdo to je Fanatik? Znáte a víte kdo je Osoba blízká? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.