Co je to?
Definice odborného termínu, slova Asimilace. Co znamená pojem Asimilace z kategorie Latina?

Co je to Asimilace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Asimilace?

Asimilace může mít více významů, v zásadě jde o přizpůsobení se. V biologii je jedná o přijímání a přeměnu látek organizmem, který tyto látky používá pro výstavbu svého těla. V sociologii znamená asimilace splynutí jedince nebo skupiny s většinou, v jazykovědě označuje asimilace přizpůsobování hlásek jiným hláskám. Označení asimilace je možno najít i v dalších vědních oborech. Samo slovo asimilace pochází z latiny, základní význam je podobný.

Význam slova, termín, co je to Asimilace? Definice odborného termínu, slova Asimilace. Co znamená pojem Asimilace z kategorie Latina?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Asimilace? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Asimilace je v sekci Latina

Co znamená pojem Asimilace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Asimilace (z latinského similis - podobný) je označení pro přizpůsobení jednoho jevu jinému. Užívá se ve více různých situacích a oborech.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: Latina, význam slova, přesný výraz, slovník, přesný význam, slovo, pojem, význam, formulace, popis, informace, Asimilace, význam pojmu, definice, synonymum

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Asimilace? resp. jaká je definice termínu Asimilace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asimilace, odpověď na dotaz co je to Asimilace?. Víte např. kdo to je Preceptor? Znáte a víte kdo je Jiří Sovák? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Asimilace hledat i v jiných kategoriích (než Latina) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!