Co je to?
Definice odborného termínu, slova Asimilace. Co znamená pojem Asimilace z kategorie Latina?

Co je to Asimilace? Význam slova

Co znamená termín Asimilace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Asimilace může mít více významů, v zásadě jde o přizpůsobení se. V biologii je jedná o přijímání a přeměnu látek organizmem, který tyto látky používá pro výstavbu svého těla. V sociologii znamená asimilace splynutí jedince nebo skupiny s většinou, v jazykovědě označuje asimilace přizpůsobování hlásek jiným hláskám. Označení asimilace je možno najít i v dalších vědních oborech. Samo slovo asimilace pochází z latiny, základní význam je podobný.

Význam slova, termín, co je to Asimilace? Definice odborného termínu, slova Asimilace. Co znamená pojem Asimilace z kategorie Latina?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Asimilace sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Asimilace patří do sekce Latina

Klíčová slova: wiki, definice, termín, přesný význam, přesný výraz, vysvětlení, Asimilace, pojem, slovník, synonymum, heslo, Latina, popis, co to je, význam, formulace

Co označuje termín Asimilace? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Asimilace (z latinského similis - podobný) je označení pro přizpůsobení jednoho jevu jinému. Užívá se ve více různých situacích a oborech.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Asimilace? resp. co přesně znamená slovo Asimilace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asimilace, odpověď na dotaz co je to Asimilace?. Víte např. kdo to je Zdeněk Škromach? Znáte a víte kdo je Petr Gazdík? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Latina. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!