Co je to?
Definice odborného termínu, slova Asimilace. Co znamená pojem Asimilace z kategorie Latina?

Co je to Asimilace? Význam slova

Co znamená termín Asimilace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Asimilace může mít více významů, v zásadě jde o přizpůsobení se. V biologii je jedná o přijímání a přeměnu látek organizmem, který tyto látky používá pro výstavbu svého těla. V sociologii znamená asimilace splynutí jedince nebo skupiny s většinou, v jazykovědě označuje asimilace přizpůsobování hlásek jiným hláskám. Označení asimilace je možno najít i v dalších vědních oborech. Samo slovo asimilace pochází z latiny, základní význam je podobný.

Význam slova, termín, co je to Asimilace? Definice odborného termínu, slova Asimilace. Co znamená pojem Asimilace z kategorie Latina?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Asimilace? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Asimilace patří do sekce Latina

Co znamená pojem Asimilace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Asimilace (z latinského similis - podobný) je označení pro přizpůsobení jednoho jevu jinému. Užívá se ve více různých situacích a oborech.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: význam, co znamená, heslo, význam pojmu, slovo, informace, wiki, pojem, Latina, co to je, popis, přesný význam, formulace

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Asimilace? resp. jaká je definice slova Asimilace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asimilace, odpověď na dotaz co je to Asimilace?. Víte např. kdo to je Preceptor? Znáte a víte kdo je Jiří Sovák? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Asimilace v jiné sekci než Latina. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!