Co je to?
Odborný výraz, definice slova Skafocefalie. Co znamená pojem Skafocefalie z kategorie Nemoce?

Co je to Skafocefalie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Skafocefalie?

Skafocefalie je lékařský pojem. Jedná se o přirozenou deformaci lidské lebky, která vzniká předčasným s růstem švu mezi temenními kostmi. Tento šev se označuje jako šípový. Mozkovna člověka tak získá člunkovitý tvar. Je úzká, dlouhá a ve středu vypadá jako zahrocená.
Ke skafocefalii dochází u menších dětí, pokud není včas operována, nemůže mozkovna růst do šířky. Pak narůstá nitrolební tlak a dochází k trvalému poškození motoriky i psychiky pacienta.


Co je to Skafocefalie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Skafocefalie. Co znamená pojem Skafocefalie z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Skafocefalie? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Skafocefalie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, co je to Skafocefalie?, heslo, informace, co to je, přesný význam, vysvětlení, terminus technicus, lexikon, terminologie, význam slova, definice pojmu, význam pojmu, synonymum, wiki, Nemoce, pojem, názvosloví


Pojem Skafocefalie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Skafocefalie na Youtube

Najít termín Skafocefalie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Skafocefalie ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Skafocefalie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Skafocefalie ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skafocefalie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Skafocefalie například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Skafocefalie? resp. co to je Skafocefalie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skafocefalie, odpověď na dotaz co je to Skafocefalie?. Víte např. kdo to je Centrista? Znáte a víte kdo je Pragmatik? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Skafocefalie v jiné sekci než Nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.