Co je to?
Odborný výraz, definice slova Skafocefalie. Co znamená pojem Skafocefalie z kategorie Nemoce?

Co je to Skafocefalie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Skafocefalie

Skafocefalie je lékařský pojem. Jedná se o přirozenou deformaci lidské lebky, která vzniká předčasným s růstem švu mezi temenními kostmi. Tento šev se označuje jako šípový. Mozkovna člověka tak získá člunkovitý tvar. Je úzká, dlouhá a ve středu vypadá jako zahrocená.
Ke skafocefalii dochází u menších dětí, pokud není včas operována, nemůže mozkovna růst do šířky. Pak narůstá nitrolební tlak a dochází k trvalému poškození motoriky i psychiky pacienta.

Význam slova, termín, co je to Skafocefalie? Odborný výraz, definice slova Skafocefalie. Co znamená pojem Skafocefalie z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Skafocefalie? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Skafocefalie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: definice, popis, slovo, synonymum, Skafocefalie, co znamená, wiki, termín, pojem, přesný význam, význam pojmu, slovník, Nemoce, význam slova, informace, přesný výraz

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Skafocefalie? resp. co to je Skafocefalie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skafocefalie, odpověď na dotaz co je to Skafocefalie?. Víte např. kdo to je Wotan? Znáte a víte kdo je Pragmatik? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.